Skip to content

Parlak Saçlar Rehberi: Saçların Parlak ve Canlı Görünmesi için Ne Yapmalısınız?

Tıpkı cildin sağlıkla parlaması gibi saçların da sağlıkla parlaması yüzyıllardır bir güzellik göstergesi olarak kabul ediliyor. Bu yüzden dünyanın dört bir yanında insanlar saçlarına parlaklık kazandırabilmek için pek çok değişik yöntem deniyor. Peki, saça zarar vermeden saçları parlak göstermek mümkün mü? Aslında daha parlak saçlar için uygulayabileceğiniz çeşitli yöntemler mevcut. Siz de saçı parlak gösteren bu yöntemleri uygulayabilir, böylece daha sağlıklı ve güzel saçlar için ilk adımı atabilirsiniz. 

1.  Saçınızı Soğuk Suyla Durulayın

Saçlarınızı her zamanki gibi sıcak suyla yıkadıktan sonra son adımda soğuk suyla durulayarak daha parlak bir görünümü garantileyebilirsiniz. Bu işlem, saçlarınızın canlanmasını sağladığı için destekleyici ürünlerle birlikte saçlarınızın daha parlak görünmesine yardımcı oluyor. Saçlarınızı şampuan ve sıcak suyla yıkadıktan sonra bakım kremini uygulayabilir, son durulamayı soğuk su ile yapabilirsiniz.

 

2.  Saç Derinize Bakım Yapın

Saçlarınıza düzenli olarak şampuan uyguluyor ve saç kremi ya da saç yağı gibi ürünlerle bakım yapıyor olabilirsiniz. Ancak bu tarz bakımlar çoğu zaman sadece saç telleriyle sınırlı kalıyor. Diğer yandan saçların parlak ve canlı görünmesi için saç diplerine ve saç derisine de bakım yapmalı, böylece saçınızdaki parlaklığı arttırarak daha kalıcı hale getirmelisiniz.

 

3.  Haftada Bir Arındırıcı Şampuan Kullanın

Arındırıcı şampuanlar, güçlü içerikleri sayesinde hafta boyunca saç diplerinizde biriken kalıntıları temizlemenize, saç detoksu yapmanıza ve saçlarınızın yanı sıra saç derinizin de nefes almasına yardımcı oluyor. Arındırıcı şampuanlar, yüksek etkili ürünler oldukları için en fazla haftada iki kez kullanabilir, bunun dışında her zamanki şampuan ve krem rutininizi uygulayabilirsiniz.

 

4.  Bakım Rutininize Saç Yağı Ekleyin

Saçlarınıza doğal ışıltısını geri kazandırmak için saç kremi ile beraber doğal saç bakım yağı ve saç maskesi gibi diğer bakım ürünlerini de kullanabilirsiniz. Saçların parlak olması için tüm bu ürünleri bir arada kullanabileceğiniz gibi dönüşümlü de uygulayabilirsiniz.

5.  Beslenmenize Özen Gösterin

Sağlıklı beslenme sadece vücudunuz için değil, saç ve tırnak sağlığınız açısından da büyük öneme sahip. Saçların sağlıklı uzaması, canlı ve parlak görünümünü koruyabilmesi için sadece dıştan yapılacak müdahaleler yeterli olmuyor, beslenmenize de özen göstermeniz gerekiyor. Saç için gerekli vitaminler yönünden zengin beslenerek saçlarınızın doğal ışıltısını koruyabilirsiniz.

 

6.  Saç Renginizi Koyulaştırın

Özellikle siyah saçların parlaklığı sizin de dikkatinizi çekiyor olabilir. Koyu renkler ışığı çok daha fazla yansıttığı için başta siyah ve kahverengi olmak üzere koyu saç renkleri, parlaklık açısından her zaman daha avantajlı. Dilerseniz siz de saçlarınızı daha koyu bir renge boyatabilir, bu sayede çok daha parlak ve canlı saçlara sahip olabilirsiniz.

 

7.  İpek ya da Saten Yastık Kılıfı Kullanın

Bu öneri ilk başta kulağa biraz tuhaf gelse de ipek ve saten gibi yumuşak dokulu kumaşların hem cilt hem de saç üzerinde olumlu etkileri var. Saçlarınızı kırılmaktan, elektriklenmekten koruyan ipek ve saten yastık kılıfları, aynı zamanda uyku kalitenize de olumlu katkı sağlıyor.

 

8.  Durulanmayan Saç Kremlerini Tercih Edin

Saçların daha parlak ve canlı olması için bu ihtiyaca özel bakım ürünleri kullanmak gerekiyor. Elidor 7si 1 Arada Durulanmayan Saç Güzelleştirici Krem, eşsiz formülü sayesinde saçlara çok yönlü bakım sağlıyor. Saçlarınızı parlatan Elidor 7si 1 Arada Durulanmayan Saç Güzelleştirici Krem, saçlarınıza capcanlı bir görünüm kazandırmakla sınırlı kalmıyor, elektriklenme karşıtı etkisiyle kabarık saç görünümünü de önlüyor. Aynı zamanda saçı güçlendiriyor, yumuşatıyor ve yüksek ısıya karşı koruma sağlıyor. Tüm bunların dışında saçlarınıza şekil vermenizi kolaylaştırıyor ve 48 saat süren kalıcı bir koku veriyor. Siz de saçlarınıza bir iyilik yapmak için Elidor 7si 1 Arada Durulanmayan Saç Güzelleştirici Krem’i denemeye ne dersiniz?

Ürünler

Ürünler