Skip to content
nar çekirdeği yağı

Nar Çekirdeği Yağı Faydaları Nelerdir, Nasıl Kullanılır?

Doğanın enerji dolu meyvesi narı yakından tanımaya hazır mısınız? Her tanesinde şifanın gizli olduğu narın birçok faydası bulunuyor. Nar çekirdeklerinin yağı çıkarıldığında ortaya sayısız faydaya sahip doğal bir yağ da çıkıyor. Biz de Elvin Levinler ile bir araya geldik ve sizler için C vitamini ve nar çekirdeği yağı içeren Elidor by Elvin Levinler serisini ortaya çıkardık. Elvin’in gün boyu hacmini kaybetmeyen saçlarından aldığımız ilhamla nar çekirdeği yağı içeren şampuan, saç kremi ve saç bakım yağını geliştirdik. Peki, nar çekirdeği yağında neler var dersiniz

Nar çekirdeği yağının punisik asit, oleik asit, linoleik asit, palmitik asit ve stearik asit gibi asitler açısından zengin bir içeriğe sahip olduğu biliniyor. Bunların yanı sıra B, C, E ve K vitaminleri ve kalsiyum gibi mineraller de nar çekirdeği yağının içerisinde etkin bir biçimde bulunuyor. İçeriğine göz attıktan sonra gelin, nar çekirdeği yağının yararlarını birlikte keşfedelim.

 

Nar Çekirdeği Yağı Faydaları Nelerdir?

Nar çekirdeği yağının cilt ve saç sağlığı için birçok yararı olduğu dile getiriliyor. Cilt için faydaları arasında, içinde bulunan pusinik asit sayesinde kolajen üretimini desteklediği ve yaşlanmayı geciktirmeye yardımcı olması yer alıyor. Nar çekirdeği yağı saça faydaları ise içerdiği antioksidan, asitler ve vitaminlerden geliyor. Nar çekirdeği yağının faydalarına beraber bakalım:

 1. Nar çekirdeği yağı, sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmanızı sağlar.
 2. Özellikle içerdiği pusinik asitten dolayı nar çekirdeği yağı, saçlarınızın yenilenmesine ve güçlenmesine yardımcı olur.
 3. Ağırlaştırmayan bir yağ olarak bilindiği için yağlı saçlar dahil her türlü saç tipinin bakımında rahatlıkla kullanılabilir.
 4. Omega 9 olarak da bilinen oleik asit saçlarınızın yumuşaklığını ve canlılığını yitirmesini önler.
 5. Hava kirliliği gibi çevresel faktörlere karşı saçınıza ihtiyacı olan korumayı sağlar.
 6. Nar çekirdeği yağının formülündeki E vitamini, saçlarınızın nemini koruması için ihtiyacı olan desteği verir.
 7. Nar çekirdeği yağının içindeki stearik asit, saçlarınızdaki kiri, teri ve fazla sebumu temizler. Yani, saç diplerinizin zarar görmesini engeller.
 8. Linoleik asit (Omega 6) içeren nar çekirdeği yağı, saçlarınızı nemlendirir ve saçlarınızın daha sağlıklı uzamasına destek olur.
 9. İçeriğindeki C vitamini ile kan dolaşımını destekler ve saç diplerini güçlendirir.

 

Nar Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?

Şu an pek çoğunuzun “Peki, nar çiçeği yağını nasıl kullanırım?” dediğini duyar gibiyiz. Dilerseniz nar çekirdeği yağı kullanımı ile ilgili sizin için bir araya getirdiğimiz önerileri uygulayarak işe başlayabilirsiniz. Nar çekirdeği yağını günlük bakım yağı ya da maske olarak kullanabilirsiniz:

 • Nar çekirdeği yağını, saç sağlığı için yararlı olduğu bilinen Hindistan cevizi yağı gibi yağlar ile önerilen oranlarda karıştırarak saç bakım maskesi yapabilirsiniz.
 • İsterseniz bu karışımı kullanarak saçlarınıza sıcak yağ bakımı da yapabilirsiniz.
 • Sıcak yağ bakımı için karıştırdığınız yağları benmari usulü ısıtın. Buradaki önemli nokta karışımın çok sıcak olmaması gerektiği, ılık olana kadar ısıtmanız yeterli olacaktır.
 • Daha sonra nemli saçlarınıza, özellikle saç diplerinize nazik hareketlerle masaj yaparak karışımı eşit bir şekilde sürün.
 • Saç uçlarınıza da karışımın nüfuz ettiğinden emin olun. Sıcak bir havluya saçlarınızı sarın ve 20-30 dakika bekletin.
 • Süre sonunda saçlarınızı her zamanki gibi yıkayın. İşte, nar çekirdeği yağı ile sağlıklı ve dolgun saçlara sahip olmak bu kadar kolay!

Son olarak kullandığınız şampuan ya da saç kremine nar çekirdeği çiçeğinden birkaç damla ekleyebilirsiniz. Daha hızlı ve kolay bir çözüm için ise C vitaminli ve nar çekirdeği yağı içeren Elidor by Elvin Levinler serisini deneyip saçlarınızı ağırlaştırmadan hacmini korumanın keyfini çıkarabilirsiniz!

Ürünleri Keşfet

( : )

İlginizi Çekebilecek Diğer İpuçları