Skip to content
Saçlarınızı doğru yıkamayı öğrenin

Saçlarınızı doğru yıkamayı öğrenin

Değerli ipuçları

 


Saçlarınızı kuaförde yıkattığınızda, saçlarınızın daha yumuşak ve ipeksi hissettirdiğini ve daha hareketli olduğunu fark ettiniz mi? Bunun nedeni sadece profesyonel ürünler değil, aynı zamanda kuaförün saçlarınızı yıkama biçimidir. Saçlarınızı doğru yıkamanız için verebileceğiniz birkaç önemli ipucu arasında ılık veya soğuk su kullanmayı, saç derinizin tüm yüzeyine şampuanla nazikçe masaj yapmayı ve saç kreminin etki etmesini beklemeyi sayabiliriz. Evde denemek için daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? Yapacaklarınız çok basit!

 • 1

  Saçlarınızı çok sık yıkamayın

  Saçlarınızı çok sık yıkamanız saç derinizdeki doğal yağları alıp götürür ve ters etki yapar: Kökler daha da yağlanır.

 • 2

  Su sıcaklığını ayarlayın

  Su ılık veya soğuk olmalı, asla çok sıcak olmamalıdır: Aşırı ısı saçlarınızı kurutur.

 • 3

  Şampuanı kararında kullanın

  Avucunuzun 1/4’üne denk gelecek miktarda şampuan kullanımı saçlarınız için yeterlidir. Saçlarınızı ağırlaştırmamak için şampuanı yalnızca bir kez kullanın.

 • 4

  Nazikçe masaj yapın

  Şampuanı dairesel hareketlerle yaklaşık 20 saniye boyunca uygulayın. Şampuanın saç tellerinizden uçlara doğru akmasına izin verin.

   

   

   

 • 5

  Saç kremine dikkat edin

  Şampuanın aksine, saç kremi yalnızca saçlarınıza ve saç uçlarına uygulanmalıdır. Saç kremini 5 ile 7 dakika arası saçlarınızda tutun.

 • 6

  Unutmayın, az ama öz

  Kısa saçlar için çay kaşığına eşit bir miktar yeterlidir. Orta boy ve uzun saçlar için ise bir tatlı kaşığına eşit bir miktar kullanabilirsiniz.

 • 7

  Saçlarınızı iyice durulayın

  Tüm kalıntıların temizlendiğinden emin olun. Saçlarınızı bir kez de soğuk suyla durulayın: Termal şok saçlarınıza daha fazla parlaklık katar!

 • 8

  Köklerde dolaşımı tetikleyin


  Halen duştayken bir tarak kullanarak, her zaman uçlardan saçlarınızın merkezine olacak şekilde, saçlarınızdaki düğümleri çözün.

AYRICA ARAYABİLECEKLERİNİZ