Skip to content

Elidor PETA onaylı

HARİKA HABERLERİMİZ VAR! PETA TARAFINDAN ONAYLANDIK!!

Elidor’un artık PETA (Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler) tarafından onaylandığını duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz! Evet, doğru duydunuz, biz dünyanın hiçbir yerinde hayvanlar üzerinde deney yapmıyoruz!

6,5 milyondan fazla üyesi ve destekçisiyle dünyanın en büyük hayvan hakları organizasyonu olan ve kendini hayvanların korunmasına adayan PETAYeni pencerede aç’yı mutlaka duymuşsunuzdur. Yaptıkları şeyler gerçekten etkileyici, öyle değil mi? Hayvan zulmü tüm dünyada sayısız hayvan ile insanı, küresel şirketleri ve kanun koyucuları etkiliyor. PETA’nın misyonu da bu hayvan zulümlerine son vermek ve böylece hayvan istismarını da tamamen ortadan kaldırmak.

Dolayısıyla biz de, dünyanın herhangi bir yerinde Elidor ürünlerinin hayvanlar üzerinde test edilmediğini onaylayan, PETA’nın Tavşansız Güzellik Listesi’nde yerimizi aldığımız için daha fazla gurur duyamazdık.

Peki, PETA tarafından onaylanmak tam olarak ne demek ?

 

Bizler Elidor olarak PETA’nın sıkı kriterlerine global ölçekte uyuyor ve malzemelerimizin, formüllerimizin veya ürünlerimizin kesinlikle dünyanın hiçbir yerinde hayvanlar üzerinde test edilmediğine emin oluyoruz. Ayrıca ana kuruluşumuz Unilever, 2023’e kadar yürürlüğe konması amaçlanan Kozmetik Ürünlerin Hayvanlar Üzerinde Test Edilmesinin Dünya Çapında Yasaklanması Çağrısı’na katılmaya davet ediyor. Yasa düzenleyiciler, STK’lar ve tedarikçilerimizle çalışıyor ve kırk yıldır geliştirip kullandığı, hayvan bazlı olmayan üretim metotlarının kullanımının  artıp hız kazanması için mücadele ediyor. Unilever aynı zamanda kozmetik ve güzellik pazarındaki önemli aktörlerin hayvan testleri uygulamasını engellemek için öncü adli reformlar üreten Humane Society International’ın yürüttüğü AFSA birliğinin aktif bir üyesi. Daha basit bir dille, tüm bu muhteşem çalışmalar Unilever’in PETA tarafından ‘yasal değişim için çalışan sadece beş şirketten biri’ olarak tanınmış olduğu anlamına geliyor. Çok havalı!

PETA approved logo
PETA approved logo

Neden hayvanlar üzerinde test etmemek bu kadar önemli?

 

Bizler de tıpkı sizler gibi birbirimizi, gezegenimizi ve üzerinde yaşayan tüm canlıları desteklemek için sürekli yeni fırsatlar ve yöntemler kolluyoruz. Ve bunun da kalıcı bir etkiye sahip olmasını istiyoruz – bunu sadece kendimizi iyi hissetmek için değil, başkalarını da iyi hissettirmek için yapmak istiyoruz. Bu yüzden, herkesin Elidor’un PETA tarafından onaylandığını ve dünyanın hiçbir yerinde hayvanlar üzerinde test edilmediğini bilerek ürünlerimizi gönül rahatlığıyla kullanmasını sağladık. Dolayısıyla üzerimize düşeni yapmak konusunda sonuna kadar kararlı olduğumuzu söylediğimizde bize güvenin! Bunu hep birlikte daha heyecanlı ve pozitif bir gelecek için yapıyoruz. Çünkü bizler, hayattaki olasılıklara açık olduğumuzda kendimizin en iyi versiyonunun ortaya çıkacağına ve parlayacağına inanıyoruz.

 

Yeni haberler için takipte kalın!

Gezegenimiz ve bu gezegeni paylaştığımız ekosistemler için daha sürdürülebilir bir güzellik anlayışı benimsememiz gerektiğini biliyoruz.

Şimdiden ürün ambalajlarımızın büyük kısmını size geri dönüştürülebilir ambalajlarda sunuyoruz. 2025 yılına kadar da tüm ürünlerimizin %100 geri dönüştürülebilir ambalajlarla raflara çıkmasını planlıyoruz. Daha fazlasını yapmak konusunda da kararlıyız! Attığımız adımları sizinle de paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Yeni haberlerimiz için takipte kal!