Skip to content

Platin Saç Rengi Nasıl Kullanılır? 

Son yılların en havalı saç renklerinden biri olan platin saç rengi hakkında bilmeniz gerekenleri ve ipuçlarını hemen inceleyebilirsiniz. 

En açık sarı tonlarından biri olan platin saç rengi, yüzünü daha fazla ön plana çıkarmak isteyen ve iddialı olmayı seven her yaştan kadının ilk tercihleri arasında yer alır. Bakımlı olduğu sürece çarpıcı görünen platin saç rengi boyası asla ihmâl edilmemesi gereken tonlardandır. Dip boyası geldiğinde hiç bekletmeden yapılması gereken platini kullanırken nelere dikkat edebilirsiniz, platin rengi saç boyası nasıl uygulanır ve bakım ipuçları nelerdir? Sizin için hazırlanan önerilere ve altın ipuçlarına göz atabilirsiniz. 

 

Bakımlı Görünen Platin Saç Rengi İçin Öneriler 

  • Platin saçlar en açık sarı tonu olduğu için, açılma işlemleri sırasında bir miktar hasar almış olabilir. Bu nedenle onarıcı bakım ürünleri ve keratin destekli içeriklere sahip olan ürünler kullanarak saçlarınızı mutlaka desteklemelisiniz. Desteklenmeyen saçlarda saç dökülmesi oluşumu ve yıpranmaya bağlı olarak koparak dökülmeler görülebilir. 

  • Platin saçlarınıza çok fazla ısıl işlem uygulamamaya özen göstermelisiniz. Zaten en açık tonlardan birine sahip olan saçlarınız, (özellikle de ince telli saçlara sahipseniz) ısıl işlemler sırasında çok hızlı hasar görebilir ve bu durum, kopmalar ve kökten dökülmeler oluşmasına neden olabilir. Ayrıca bakım yapmadığınızda saçlarınızda sertleşen ve lastikleşecek kadar incelen bölümler de görebilirsiniz. 

  • Platin saçlarınıza haftada en az 1 defa maske uygulaması yapabilir, saç serumu da kullanabilirsiniz. 

  • Tarama işlemi sırasında ahşap ya da bambu taraklar kullanmalı, mutlaka bir saç açıcı spreyden yardım almalısınız. Her tarama işleminde saçlarınızı yumuşatan ve daha kolay taramanızı sağlayan spreyler kullanabilir, saçlarınızın koparak dökülmesini önleyebilirsiniz.  

  • Platin saç boyası uygularken dip bölümlerde ton değişimi olmaması için, öncelikle renk açıcı yapabilirsiniz. Renk açıcıdan sonra platin saç rengini uygulayabilir, önerilen süre kadar bekleyebilirsiniz. 

     

Platin Saç Bakımı İçin Altın İpuçları

  • Platin saç renginin korunması ve turunculaşmadan ideal tonda kalması için renk koruyucu şampuanlar kullanmanız çok önemli. ‌Elidor Renk Koruyucu ve Canlandırıcı Şampuan serisini kullanarak saç renginizin akmasını önleyebilirsiniz. 

  • Saçlarınıza Elidor Renk Koruyucu ve Canlandırıcı serisinin saç kremini uygulayarak mevcut sertleşmelerin yumuşamasını sağlayabilir, her yıkamadan sonra saçlarınızı derinlemesine nemlendirebilirsiniz. 

  • Bu ürünler sayesinde saçlarınızın daha canlı ve parlak görünmesini de sağlayabilirsiniz. Bunlara ek olarak Elidor İpeksi Yumuşaklık İçin Ekspress Bakım Spreyi kullanabilir, fazla işlem görmüş olan saçlarınızın her zaman yumuşak kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu ürün saçlarınızın kolayca taranmasına da yardımcı olabilir.