sönük saçlar

Gün Boyu Hacim: Sönük Saçlar 5 Dakikada Nasıl Kabartılır?

 • DOĞRU ŞAMPUANI KULLANIN

  1

  Dolgun saçlar için doğal yöntemler listesinin başında saçlarınızı doğru şekilde yıkamak geliyor. Sadece beş dakikanız olduğunda bile doğru yıkanmış saçla, saçınızı dolgun göstermeniz mümkün. Doğru şampuan ve saç kremi seçimiyle gün boyu hacimli saçların tadını çıkarabilirsiniz. Gün boyu dolgun saçlar için şampuan arıyorsanız hacimli saçlarıyla tanınan Elvin Levinler ile ortak geliştirilen Elidor by Elvin Levinler serisini mutlaka denemelisiniz. C vitamini ve nar çekirdeği yağı içeren özel formülü sayesinde saçlarınızı ağırlaştırmadan, saçınızın hacmini gün boyu korumasına yardımcı olacağından eminiz. 

 • KURU ŞAMPUAN İLE HEM TAZELENİN HEM DE HACİMLİ SAÇLARA SAHİP OLUN

  2

  Saçlarınızı yıkamaya vaktiniz yoksa ya da evde değilseniz her yerde kolaylıkla uygulayabileceğiniz saçı dolgun gösterme hilelerine başvurabilirsiniz. Peki, saçı dolgun gösterme hileleri arasında pek çok kadının en iyi yardımcısının ne olduğunu biliyor musunuz? Kuru şampuan! Saç tipinize uygun olarak seçeceğiniz bir Elidor Kuru Şampuan ile saçınıza taze ve temiz bir görünüm kazandırırken ihtiyacı olan hacmi de verebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gerekenlerden biriyse saç tarama tarzınız. Masaj yaparak kuru şampuanın saç derinize nüfuz etmesini sağladıktan sonra saçınızı ince dişli bir tarakla taramanız, kuru şampuanın etkisini artıracaktır.

 • DOLGUN SAÇLAR İÇİN KÖPÜK KULLANIN!

  3

  Beş dakikada sönük saçlara veda etmenizi sağlayacak diğer bir yöntem ise saç köpükleri! Dalgalı ve kıvırcık saçlar, düz saçlara göre her zaman için daha hacimli görünür. Siz de daha hacimli saçlar için köpükten yararlanabilirsiniz. Buradaki en önemli nokta ise köpüğü ıslak veya nemli saça uygulamanız gerektiği. Kuru saça uygularsanız aynı sonucu almanız mümkün olmayabilir. İster duştan sonra ıslaklığını aldığınız, isterseniz de hafif nemli saçınıza uygulayacağınız az miktardaki köpük ile gün boyu hacimli saçlara kavuşabilirsiniz. Köpüğün etkisini arttırmak için saçınızı fön makinesi ile kurutabilirsiniz. Bu işlem sırasında başınızı öne eğerek kurutursanız daha kabarık ve dolgun saçlara sahip olabilirsiniz.

 • SAÇINIZI TERS YÖNE TARAYIN

  4

  Diyelim ki evde değilsiniz ve kuru şampuanınız veya köpüğünüz yanınızda değil. Bu durumda başvurabileceğiniz saçı dolgun gösterme hileleri sınırlı olsa da basit birkaç ipucu ile saçlarınızı sönük görünümden kurtarabilirsiniz. Çantanıza koyacağınız ufak, ince uçlu bir tarak ve birkaç kolay teknik ile beş dakika içinde hacimli saçlara kavuşabilirsiniz. Saçınızı genellikle ayırdığınız yerin tersine ayırmak bu yollardan biridir ancak en etkili olanı ise saçlarınızı tersine taramaktır.

  Bazılarınızın “Tersine taramak nedir?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Saçtan küçük tutamlar alıp saç diplerini saçınızın çıkış yönünün zıttına taramaya tersine taramak deniyor. Bunu “krepe yapmak” olarak da biliyor olabilirsiniz. Bu basit ama etkili yöntemle gün boyunca istediğiniz yerde saçlarınıza hacim kazandırabilirsiniz.

  Günün yoğun temposunda karşınıza çıkan her şeye direnecek dolgun saçlara, sadece beş dakika içinde sahip olmak mümkün! Dolgun ve canlı saçlara sahip olmak için favori beş dakikalık çözümünüzü bizimle sosyal medya üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. Bizim favorilerimiz olan Elidor by Elvin Levinler Silikonsuz Şampuan ve Elidor Saç Kremi By Elvin Levinler Nar Çekirdeği Özlü ikilisini siz de hemen deneyip saç bakım rutininize dahil etmeyi unutmayın!