Skip to content

Kuru Saç Derisi için Bakım Önerileri 

"Kuru saç derisi nasıl nemlendirilir?" diye merak ediyorsanız aradığınız cevapları bu metinde bulabilirsiniz.

Kuru saç derisi belirtileri; saç diplerinde kaşıntı ve döküntüler görülmesi, saç dökülmeleri, saçların nemsiz ve kuru olması şeklinde sıralanabilir. Saç diplerinizde meydana gelen kaşıntılar size rahatsızlık veriyor olabilir. Ayrıca saçlarınızın mat ve cansız görünmesi de canınızı sıkabilir. Kuru saç derisi için bakım türlerini inceleyebilir, kuru saç derisi için şampuan önerisi çeşitlerine göz atabilirsiniz. Eğer saç derinizin kuru olduğunu düşünüyorsanız, çözümü çok basit... Birkaç küçük bakım uygulamasıyla saçlarınızın ve saç diplerinizin eski sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz. 

 

Kuru Saç Derisi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kuru saç derisi bakımı için en çok tavsiye edilen seçeneklerden biri zeytinyağı uygulamalarıdır. Saç diplerinize hakiki zeytinyağı ile masaj yapabilir, zeytinyağını saçlarınızın boy ve uçlarına da uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı yaklaşık bir saat kadar ılık suyla ıslattığınız havluya sararak bekletebilir, eğer varsa bone kullanarak da aynı işlemi yapabilirsiniz. Bu uygulama dışında dilerseniz badem yağı ve argan yağı türlerini de zeytinyağı ile karıştırarak uygulayabilirsiniz. Bunun dışında Elidor İpeksi Yumuşaklık serisini değerlendirebilir, saçlarınızın yumuşamasını ve beslenmesini sağlayabilirsiniz. 

 

Kuru Saç Derisi Nasıl Canlandırılır?

Kuru saç derisi için doğal bakım kürü türlerini uygulayabilir, bunun dışında maskeleme işlemleri yapabilirsiniz. Değerli yağlar içeren saç kremi çeşitlerini kullanabilir, dilerseniz kendi maskenizi kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Kuru saç derisini canlandırmak için bu amaca yönelik hazırlanan saç bakım ürünlerini tercih etmek de yerinde bir karar olabilir. Saç kremleri, saç bakım serumları, saç yağları ve diğer nemlendirici bakımlar saç diplerinin canlanmasını ve nem kazanmasını sağlayabilir. Elidor İpeksi Yumuşaklık Serum Bakım Kremi ile saçlarınıza daha yumuşak ve parlak bir görünüm kazandırabilirsiniz. 

 

Kuru Saç Derisi İçin Şampuan

Kuru saç derisi için hazırlanan Elidor İpeksi Yumuşaklık serisinin şampuan, saç kremi ve saç tarama spreyi ürünleri ile saçlarınızın derinlemesine nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Saç diplerinizin nem kazanması için yıkama işlemi sırasında şampuanı saç diplerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bu uygulama dışında saç kremini saçlarınızın boy ve uçlarına sürebilir, önerilen süre dolana dek beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Saçlarınızı tararken durulanmayan spreyden yardım alabilir, koparak dökülmeleri önleyerek kolay tarama avantajından faydalanabilirsiniz. Saç diplerinizin nemli kalması için saçlarınızı yıkadıktan sonra kurutucu cihazlar kullanmayın. Bu öneriyle saçlarınızın kendiliğinden kurumasını sağlayabilir, saçınızın üzerinde bulunan nemin kurutucu cihazlar tarafından yok edilmesini önleyebilirsiniz. Ayrıca yıkama işleminden hemen sonra saçlarınızı kısa süre havluda da bekletebilirsiniz.