Skip to content
Saçlarınızı Nasıl Doğru Nemlendireceğinizi Biliyor musunuz?

Saçlarınızı Nasıl Doğru Nemlendireceğinizi Biliyor musunuz?

Doğru yol

 

Nemlendirme, tüm saç tipleri için rutin bakımın en önemli adımlarından biridir. Her gün saç telleri; güneş ışığı, rüzgar, rutubet ve kirlilik gibi etkenlere maruz kaldığı için; su ve besleyici bileşen seviyelerinin az ya da çok artırılması gerekir. Ne kadar sağlıklı olursanız olun hep daha iyiye gidebilirsiniz, öyle değil mi?  İşin iyi tarafı, bu basit işlemin evinizin rahatlığında yapılabilmesidir. En iyi dostunuz mu? 7/24 besleyici bakım kremi. Bu ürün, saçlarınızın ihtiyaç duyduğu parlaklığı ve yumuşaklığı geri getiren konsantre nemlendiriciler içerir (sadece bir saç kreminden daha fazlasıdır) ve saçlarınızı ağırlaştırmaz. Nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Bu bölümde, saçlarınızı en kısa süre içerisinde nasıl nemlendireceğinizi öğreneceksiniz.

 • 1

  Doğru sıklığı bulun

  Kuruluğa son: Kıvırcık, kabarık ve kimyasal işlem görmüş saçların en az haftada bir kez nemlendirilmesi gerekir, anlaştık mı?

 • 2

  Bekleme sürelerine uyun

  Bu konuda acele etmeyin! Bakım kremlerinin etki etmeleri için saçta bir süre tutulmaları gerekir; kesin konuşmak gerekirse 3 ile 5 dakika arası.

 • 3

  Termal bone kullanın

  Bu basit aksesuar, saçlarınızın yüzeyini ılık tutarak, kremin saç tellerine daha derinlemesine nüfuz etmesini sağlar.

 • 4

  Termal koruma kullanın

  Saçlarınızın sağlıklı olması için onları ısıdan koruyun. Herhangi bir termal cihaz kullanmadan önce ürünü uygulayın.

 • 5

  Kreminize güç katın

  Bu ürünler kendi başlarına zaten son derece kapsamlıdır. Ama biraz daha nemlendirmeye ihtiyacınız varsa, ürüne bakım kremi de ekleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İpuçları