Skip to content
İnce Saçlara Hacim Kazandırma İpuçları

İnce Saçlara Hacim Kazandırma İpuçları

Dergi kapaklarına layık saçlar

 

Çoğu arkadaşınız daha az hacimli saçların hayallerini kurarken, siz dergi kapaklarına veya şampuan reklamlarına çıkacak kadar hacimli saçlar mı istiyorsunuz? İnce saçlı kadınlardan oluşan seçkin bir gruba hoş geldiniz. İnanın ki, istediğiniz şey gerçek olmaktan o kadar da uzak değil ve bunun için bir periye veya lamba cinine de ihtiyacınız yok. Doğru ipuçları ve ürünlerle saçlarınıza inanılmaz bir hacim katabilirsiniz.

 • 1

  Doğru şampuanlara yatırım yapın

  Sistein, ​​B5, C ve E vitaminleri ve süper hafif yağlar gibi, saçlarınızı kalınlaştıracak içeriklere sahip ürünler kullanın.

 • 2

  Saçlarınızı yukarıdan aşağıya doğru kurutun

  Bu taktik saçlarınıza hızla hacim kazandırmak için idealdir. Kafanızı eğin ve saç tellerinizi kurutmaya boyun bölgenizin arkasından başlayın.

 • 3

  Saçlarınızın doğal ayrımlarıyla oynayın

  Saçlarınızı normalde sağ tarafa doğru tarıyorsanız, sol tarafa doğru savurmayı deneyin. Köklerin ayrılması canlanmalarına yardımcı olur!

 • 4

  Bigudi kullanın

  Modern bigudiler, ince saçların yuvarlanmasını kolaylaştıran cırt cırtlarla daha da pratik bir hal aldılar. Bu sayede saçlarınız daha fazla hareket ve  hacim kazanabilir.

 • 5

  Köpük = En İyi Dostunuz

  Süper hafif olan bu sihirli köpük, ince saçlarınıza, kökten uca daha dolgun bir görünüm kazandırır ve onları ısıdan korur.

 • 6

  Kat kat kesimleri deneyin

  Bu, ince saçlara hacim vermek için saç stilistlerinin kullandığı en büyük sırlardan biridir. Şimdi katlı kesimler çok moda!

 • 7

  Saç uçlarınızı parçalı kestirin

  Saçlarınızı boylarının tersi yönde tarayın. Kafanızın üst tarafındaki saçları kat kat kestirirseniz retro hacimli bir saç stiline sahip olabilirsiniz!

İlginizi Çekecek Diğer İpuçları