Skip to content
Argan Yağının Saçınıza Sağladığı 5 Mucizevi Etki

Argan Yağının Saçınıza Sağladığı 5 Mucizevi Etki

 

Kuru, kabaran, cansız ve elektriklenen saçlarınızı argan yağının sunduğu güçlü bakım desteğiyle buluşturun.

Argan yağı saç bakımı konusunda sarsılmaz bir tahta sahip olan doğal bileşenler arasında. Özellikle saçlarınızın kurumasından, elektriklenmesinden, kabarmasından ve cansız görünmesinden şikayetçiyseniz, argan yağının mucizevi etkileriyle mutlaka tanışmalısınız.  

Peki, argan yağı saç uzatır mı? Argan yağı hangi saç tipleri için uygun? Bu değerli bileşeni saç bakım rutininize nasıl katabilirsiniz? Tüm sorularınızın yanıtlarını öğrenmek için okumaya devam edin!

 

Argan Yağı Nedir?

Argan yağı, “hayat ağacı” olarak da adlandırılan argan ağacının yapraklarından elde edilen oldukça değerli bir bileşendir. Bu ağaç yalnızca Fas’ın güneybatısında yer alan bölgelerde yetişir. Ağacın meyvelerini ve yapraklarını toplamak da, ağacı çevreleyen dikenleri nedeniyle oldukça zordur. Argan yağını değerli kılan bir diğer unsur ise, tamamen geleneksel yöntemler kullanılarak üretilmesidir. Hatta argan yağına olan ilgi öyle fazladır ki, argan ağacının yetiştiği bölge UNESCO tarafından koruma altına alınır. 

Gelelim bu özel yağın içerdiği besin değerlerine. Argan yağı, içeriğinde yüksek oranda yağ asidi, A ve E vitamini barındırır. Güçlü antioksidan içeriği sayesinde de saç bakımında oldukça etkilidir. Başta nemsiz kalmış ve hasar görmüş saçlar olmak üzere, her saç tipini beslemeye ve onarmaya yardımcı olur. Kısacası, argan yağı saça faydaları oldukça fazla olan bir bileşen olarak karşınıza çıkar. Peki, söz konusu faydalar nelerdir?

 

5 Mucizevi Etki ile Argan Yağı ile Saç Bakımı

  • Argan yağının içeriğindeki vitaminler ve yağ asitleri, saç diplerini besler ve saç derisinin keratin ihtiyacını büyük oranda karşılar. 
  • İşlem görmüş ve yıpranmış saçları dipten uca onararak kırılma ve koparak dökülme gibi sorunların giderilmesine yardımcı olur. 
  • Sağladığı güçlü nem desteği ile saçların kabarmasını ve elektriklenmesini önlemeye yardımcıdır.
  • Saçlara sağladığı besin desteği sayesinde saç tellerinin doğal ışıltısını ve parlaklığını korur. 
  • Saç tellerindeki kırıkların onarılmasına yardımcı olarak saçların yumuşaklığını geri kazanmasını sağlar. 
     

Argan Yağı İçeren Superblend Formülüyle Elidor’un Gücünü Keşfedin

Bu değerli yağın güçlü etkilerinden söz ettikten sonra Elidor’un yepyeni ve her zamankinden güçlü Superblend karışımlarında saçlarınız için ihtiyacınız olan argan yağı desteğini bulabilirsiniz. Çünkü Elidor Superblend karışımları, saçlarınızı dipten uca beslemeye ve onarmaya yardımcı vitaminler, yağlar ve proteinler kullanılarak geliştirildi. 

Kuru, sert ve cansız saçlarınızı göz alıcı parlaklığa ve yumuşaklığa kavuşturmak istiyorsanız argan yağının gücüyle beslenen Elidor İpeksi Yumuşaklık serisine göz atmalısınız. Bu seride yer alan şampuan ve saç kreminin Superblend formülleri, argan yağının yanı sıra Babassu yağı, C vitamini ve ipek proteini kullanılarak hazırlanır. Bu özel formül eşliğinde saçlarınızı her yıkamada ipeksi yumuşaklığa kavuşturabilir, saçlarınızı dipten uca besleyerek arındırabilirsiniz. 

Saçlarınızın ipeksi yumuşaklığa kavuşmasını iple çekiyorsanız çözüm, Elidor’un argan yağı içeren Sağlıklı Uzayan Saçlar serisinde! Bu seride yer alan şampuan ve saç kremi ise gücünü; argan yağı, Biotin ve Arginine proteini içeren özel Superblend karışımından alır. Siz de saçlarınızı dipten uca besleyebilir, Superblend karışımda yer alan her bir bileşenin gücü eşliğinde ipeksi yumuşaklıkta sağlıklı görünen saçların tadını çıkarabilirsiniz.

Diğer Makalelerimiz