Skip to content
Chia Tohumu Yağının Faydaları

Chia Tohumu Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

 

Yüksek oranda sağlıklı yağ asidi, protein, vitamin ve mineral içeren chia tohumu yağı ile saçlarınızın gücüne güç katın. 

Saç bakımında doğal ve güçlü etkili formüller kullanmak isteyenler buraya! Saç bakım ürünlerinin içeriğinde sıklıkla kullanılan doğal bir bileşen olan chia tohumu yağını daha yakından tanımaya ne dersiniz? Saçlarınızı dipten uca beslemek ve onarmak istiyorsanız chia tohumu yağı tam da aradığınız çözüm olabilir!

 

Chia Tohumu Yağı Nedir?

Gıda ve kozmetik sektörlerinde kullanımı gitgide yaygınlaşan chia tohumunu muhtemelen duymuşsunuzdur. Ana vatanı Meksika ve Guatemala olan Salvia Hispanica adlı bir bitkiden elde edilen chia tohumu, yüksek oranda vitamin, mineral, protein ve yağ asidi içerir. 

Chia tohumu yağı da, Omega 3 yağ asitleri açısından oldukça zengin ve doğal bir bileşendir. İçerdiği protein, vitamin ve mineraller sayesinde sindirim sistemini ve cilt sağlığını korumakta ve güçlendirmekte önemli bir rol oynar. Peki, chia tohumu yağı saç sağlığı açısından nasıl etkilere sahiptir? Gelin, bu soruyu birlikte yanıtlayalım. 

 

Chia Tohumu Yağının Faydaları Nelerdir?

Saçlarınız yeterli oranda nem ve besin desteği alamadığında, direncini kaybedebilir ve kuruyabilir. Chia tohumu yağının içeriğinde bulunan mineral, vitamin ve proteinler, saç derisini besler. Yüksek oranda Omega 3 yağ asitleri barındırması sayesinde, saçların ihtiyaç duyduğu nem ve besin desteğinin karşılanmasına yardımcı olur. 

Chia tohumu yağı, 23 farklı protein içeren bir bileşendir. Bu sayede saçların onarılmasına ve kırılma ya da koparak dökülme gibi hasarların önlenmesine yardımcı olur. Kısacası, saçlarınızı dipten uca beslemek ve güçlendirmek istiyorsanız chia tohumu yağından yardım alabilir; saçlarınızın ışıltısını, gücünü ve hacmini artırabilirsiniz.

 

Chia Tohumu Yağı İçeren Superblend Karışımı: Elidor Esmer Parlaklık Gücünü Keşfedin

Elidor’un bugüne kadarki en iyi karışımı olan Superblend formülleriyle tanıştınız mı? Superblend formülleri sayesinde artık Elidor imzalı her şişede saçlarınızın ihtiyacı olan vitaminler, proteinler ve yağlar bir arada. Besleyici ve onarıcı etkisiyle bilinen Chia tohumu yağının gücünü saç bakım rutininize dahil etmek istiyorsanız, kendi Elidor’unuzu seçmeniz yeterli!

Koyu renk saçlarınızı her yıkamada beslemek ve onların ışıltısını ön plana çıkarmak istiyorsanız sizin Elidor’unuz, Esmer Parlaklık Serisi. Çünkü Esmer Parlaklık Serisi’nde yer alan şampuan ve saç kreminin özel formülü, E vitamini ve chia tohumu yağının gücüyle birleşti. Koyu renkli saçların göz alıcı parıltısını ortaya çıkarmak, Esmer Parlaklık Serisi ile artık çok kolay. 

Chia tohumu yağının saçları beslemekte ve onarmakta oldukça güçlü bir etkiye sahip olduğundan az önce söz etmiştik. Siz de saçlarınızdaki kırılma ve koparak dökülme gibi sorunlarınıza destek olması için chia tohumu yağı içeren Superblend formülüyle Elidor Saç Dökülmelerine Karşı Serisi’ne güvenebilirsiniz. Üstelik, bu serideki şampuan ve saç kreminin içeriği yalnızca chia tohumu yağıyla sınırlı değil. E vitamini ve Arginin ile zenginleştirilmiş formül ile saçlarınızı onarabilir, yıpranmalara karşı güçlü ve hacimli saçlara kavuşabilirsiniz. 

Chia tohumu yağı saç bakımında başlı başına güçlü bir bileşen. Ancak chia tohumu yağının gücüne güç katacak vitaminleri ve proteinleri barındıran formülleri tercih ederek bakım rutininizi daha etkili hale getirmek sizin elinizde. Siz de kendi Elidor’unuzu seçerek Superblend formüllerinin güçlü etkisini bakım rutininize taşıyabilirsiniz. 

Diğer Makalelerimiz