Skip to content
Boyalı Saçlar

Daha renkli saçlar

Kolay ipuçları

 


Boyalı saçlar yıpranmış, kuru veya cansız olmak zorunda değildir. Hatta tam tersi! Hayallerinizdeki boyalı saçlara kavuşmak için ilk adım, saç tellerinizin boyadan önceki saç telleriyle aynı olmadığını anlamaktır. Saç tellerinin boyanması için en yaygın kullanılan yöntem, saçların rengini hidrojen peroksit veya amonyak ve açıcı tozla açmaktır. Bu süreçte ürünler saç tellerinin doğal renk pigmentlerini ortadan kaldırarak yeni bir renk oluşturur, ancak ortadan kaldırılan sadece renk değildir: Prosedür aynı zamanda saç tellerinin güçlü olmasından sorumlu protein olan keratini de ortadan kaldırarak, saçlarınızı daha narin ve hassas bir hale getirir. Özellikle de eski alışkanlıklarınızı devam ettirirseniz... Bu yüzden, yakın zamanda renkle ilgili bir karar aldıysanız şu değişikliklere dikkat edin:

 • 1

  Boyalı saçlara özel ürünleri kullanın

  Artık sadece rengi korumayı değil, saç tellerinizi daha fazla nemlendirmeyi de düşünmelisiniz. Yağ, keratin ve seramid kullanın!

 • 2

  Her bir rengi iyice öğrenin

  Her bir renk için özel bakım tekniklerine dikkat edin! Mor veya mavi pigmentli şampuanlar sarı saçlara çok iyi gelebilir.

 • 3

  Nemlendirme adımını atlamayın

  Haftada bir kez saç tellerine bakım kremi uygulayın. Rengi yoğunlaştırmak istiyorsanız ürüne saç tonlandırıcı ekleyin.

 • 4

  Saçlarınızı ısıdan koruyun

  Yüksek sıcaklık, sağlıklı saçların baş düşmanlarından biridir. Termal cihazları kullanırken saçlarınıza koruyucu bir katman uygulayın, olur mu?

İlginizi Çekebilecek Diğer İpuçları