Skip to content

Röfle Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Röfle modelleri ten rengi, saç rengi ve göz rengine uygun ton seçenekleri ile her cilt rengine göre uyarlanabilir. Ten renginiz ne olursa olsun, sarı saçın sınırsız renk skalası ile mevsime harika bir giriş yaparak yeni bir imaj elde edebilirsiniz.

Sarı saçlar sadece açık tenlilere yakışır diye bir kural yok! Hemen hemen her cilt tonuna yakışan sarı saç rengi seçenekleri ile bambaşka bir görünüm oluşturabilirsiniz. İddialı, soft, doğal ya da ışıltılı röfle saç rengi modelleri ile havalı bir görünüme sahip olarak girdiğiniz ortamlarda tüm bakışları üzerinize toplayabilirsiniz. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan "Röfle saç rengi kimlere yakışır?" konusunu daha detaylı incelemeye başlayalım!

 

Ten Rengine Göre Röfle Seçimi 

Açık tenlilerde röfle saçların çok güzel durduğu inkâr edilemez, ama doğru röfle tonunun belirleyici olduğu unutulmamalıdır. Eğer ten renginiz çok açık ise platin sarısı röfle rengine yönelebilirsiniz. Ayrıca ten rengi çok açık olmayan ama iddialı sarı tonları kullanmayı sevenler de platin rengine bir şans verebilir. Açık tenliler için uygun bir diğer röfle tonu ise bal sarısı saç renkleridir. Doğal bir görünüm sağlamasının yanında sarı ton geçişleri ile saça parlak ışıltılar kazandıran bu röfle modeli, yine açık tenlilere çok yakışır. Esmer ve buğday tenliler için karamel röfle tonları en ideal renkler arasında yer alır. Sarı saçı daha yoğun kullanmak isteyen esmerler için koyu sarı röfle tonları ve ombre stili oldukça yumuşak geçiş sağlayarak hem doğal hem de modern bir hava yaratmanıza yardımcı olur.

 

Röfle Tonları

Röfle tonlarını dilerseniz daha yakından inceleyelim! 

  • Altın sarısı röfle tonu hem açık tenliler hem de esmerler için risksiz tonları içinde barındırır. Altın sarısı röfle tonu yapmaya karar verdiyseniz, çok fazla makyaj yapmaya ihtiyaç duymadan sarı saçlarınızı özgürce kullanabilirsiniz. 

  • Küllü röfle tonları, soğuk ve gümüş yansımaları bulunan sarı saç renklerinden olup buğday ve açık tenlilere göz kırpan tonlar arasında yer alır. 

  • Buzul sarı tonlar ise güneşin soğuk renk geçişleri, yansımaları ve ışıltılarını bir araya getirir. Açık tenliler için oldukça ideal olan buzul sarı tonlar, cilt rengini solgun göstermeden yoğun sarı kullanmayı sevenler için oldukça kullanışlı renkler arasında yer alır.

Röfleli saçlarınızın daha canlı ve parlak görünmesini sağlamak amacı ile saç bakım yağlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca saç bakım yağları saçı besleyerek sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşmasına da yardımcı olur.