Skip to content

Platin Saç Rengi ile İlgili Bilmen Gerekenler 

Tüm zamanların en iddialı ve klasikleşmiş tonlarından biri olan platin saç rengini tercih ederek tarzınıza yepyeni bir dokunuş katabilir, modern ve çarpıcı bir görünüm yakalayabilirsiniz. 

Modası asla geçmeyecek saç renkleri dendiğinde birçok insanın aklına ister istemez sarı saçlar gelir. Hatta saçlarını bir kez sarı tonlarla buluşturduktan sonra bir daha vazgeçemeyen kadınların sayısı da oldukça fazladır. Sarı saçların en dikkat çekici ve cesur tonlarından biri de, şüphesiz platin sarısıdır. Birçok ünlü isimde bağımlılık yaratan ve popülerliğini asla yitirmeyen platin saç modasını siz de denemek ister misiniz? Platin saçlarla ilgili merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulduktan sonra bu zamansız akıma siz de gönül rahatlığıyla dahil olabilirsiniz! 

 

Zaman Tanımayan Platin Rengi Saç Modası

Platin saç rengi, dış görünüşünde imza niteliği taşıyan bir tarz yaratmak ve çarpıcı bir görünüm yakalamak isteyenler için ideal bir seçimdir. Son derece açık tonların buluştuğu platin modası, oldukça dikkat çekici ve modern bir hava yaratır. Üstelik platin sarısı tonu her saç kesimine ve modeline kolaylıkla uyum sağlar. Özellikle farklı örgü ve topuz stillerine çok yakıştığını da söylemek gerekir. 

Saçlarınız sarı ya da kumral tonlardaysa, platin sarısı tonunu denemek için saçlarınızın renginin çok fazla açılması gerekmez. Ancak koyu tonlarda saçlara sahipseniz, platin tonlarını yakalamak sizin için uzun ve özenli bir sürece yayılmalıdır. Saçlarınızın tek seferde yoğun kimyasal bileşenlere maruz bırakılarak açılması, saçlarınızın sağlığı açısından son derece tehlikelidir. Bu nedenle saçlarınızı kademeli olarak açmayı, birkaç ara tonu kısa süreliğine kullanmayı düşünebilirsiniz. 

 

Platin Saç Rengi Hangi Tene Yakışır?

Platin saç rengi açık tenlilerin sıklıkla tercih ettiği bir tondur. Böylelikle yüz hatlarınızı vurgulayabilir, saçlarınız ve cildiniz arasında uyumlu bir ton geçişi yaratabilirsiniz. Esmer tenlilerde platin saç tonları, cilt rengiyle belirgin bir kontrast yarattığı için çok sık tercih edilmez. Buğday ya da esmer tenliyseniz, saçlarınızın tümünü platin tonlarıyla buluşturmak yerine ombre ya da balyaj gibi renklendirme teknikleri yardımıyla saçlarınıza ışıltı ve canlılık katabilirsiniz. 

 

Platin Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Platin saçların etkileyiciliği, canlı ve parlak görünümlerinden gelir. Platin saçlarınızın ilk günkü rengini ve ışıltısını korumak için, saçlarınıza doğru ve düzenli bir bakım rutini uygulamalısınız. Saçlarınızdaki boyanın pigmentasyonunu ve parlaklığını korumak için, boyalı saçlara uygun bakım ürünlerini tercih etmelisiniz. Bu sayede saçlarınızı güneşin zararlı ışınlarından koruyabilir, boyanın kısa sürede akmasını ya da istenmeyen yansımalar kazanmasını önleyebilirsiniz.

Elidor Renk Koruyucu ve Canlandırıcı Bakım serisinde yer alan şampuan ve serum bakım kremi yardımıyla saçlarınızın ışıltısını ve yumuşaklığını koruyabilirsiniz. Bu seride yer alan bakım ürünleri, formüllerindeki E vitamini ve keratin desteği ile platin saçlarınızın çok daha uzun süre parlak ve güçlü kalmasını sağlar. Siz de iddialı ve göz alıcı saçlarınızın keyfini çıkarmayı dilediğinizce sürdürebilirsiniz.