Skip to content

Patlıcan Moru Saç Rengi Dosyası 

Farklı tonları ile her ten rengine sahip kadının kullanabileceği patlıcan moru saç rengini denerken boyanın akmaması için saç bakımına daha fazla dikkat etmelisiniz.

Patlıcan moru; kendine güvenen, dikkat çekmeyi seven, cesur kadınların sıklıkla kullandığı saç renkleri arasında yer alır. Sıra dışı görünüşü ile ön plana çıkan renk, aynı zamanda oldukça asil bir duruşa da sahiptir. Ancak patlıcan moru saç renklerini kullanırken saç bakımı konusunda ekstra dikkatli olmak gerektiğini unutmamalısınız.

 

Patlıcan Moru Saç Renkleri

Patlıcan moru saç renginin farklı tonları vardır. Saçlarınızı mora boyatmak istiyorsanız, bu tonlar arasından hangisinin size uygun olduğuna karar verirken dikkat etmenizde fayda vardır.

 • Açık patlıcan moru saç rengi lila tonlarında olur. Özellikle beyaz tenlilere yakışan bu rengi, gri renk ile beraber kullanmayı da düşünebilirsiniz.

 • Sıradanlıktan sıyrılıp marjinal bir duruşa sahip olmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği renklerden olan kızıl patlıcan moru saç renginde kırmızı tonlar vardır. Asimetrik kesim saçlarla oldukça yakışan rengi, saçınızın tamamında kullanmak yerine uçlarına ya da aralarına da uygulayabilirsiniz.

 • Koyu patlıcan rengi mor saç rengi, morun diğer tonlarına göre doğal bir duruşa sahiptir. "Saçımı mora boyamak istiyorum." diyor ancak keskin değişikliklere cesaret edemiyorsanız, başlangıç için kullanabileceğiniz bir tondur.

   

Patlıcan Moru Saç Rengi Akar mı?

Dikkat çekici duruşuyla cesur kadınların tercihi olan patlıcan moru saç rengi, en kolay akan renklerden birisidir. Ancak bazı ipuçlarını göz önünde bulundurarak akma süresini geciktirebilirsiniz.

 • Morun canlılığını daha uzun süre koruması için kullanacağınız şampuan son derece önemlidir. Elidor Renk Koruyucu ve Canlandırıcı Bakım Şampuan gibi özel color shield teknolojisi ile, boyalı saçların parlaklığını korumasına yardımcı olan ürünler kullanabilirsiniz.

 • Saçlarınızı yıkarken kullandığınız suyun çok sıcak olmamasına dikkat edebilir, mümkün olduğunca soğuk su kullanabilirsiniz.

 • Denize ve havuza girerken bone takabilirsiniz.

 • Güneşli havalarda dışarı çıkarken şapka takmanızda fayda vardır.

 • Düzleştirici, maşa gibi ısı ile çalışan saç şekillendiricileri kullanmamaya özen gösterebilirsiniz.

   

Patlıcan Moru Saç Rengi Esmerlere Yakışır mı?

Saçı patlıcan moruna boyamak son derece radikal bir karar olduğundan, öncesinde rengin size yakışıp yakışmayacağı konusunda kararsız kalmanız normaldir. Özellikle ten rengi koyu olanlar, mor saç renginin sırıtması konusunda tedirgin olurlar. Ancak patlıcan moru her ten rengine yakışır. Önemli olan, kullanımı esnasında bazı ipuçlarına dikkat etmektir.

 • Esmerseniz ve saçınızı patlıcan moruna boyatacaksanız, saçınızın tamamını boyatmamanızda fayda vardır. Saç renginiz siyah ise aralara mor attırmayı düşünebilirsiniz. Ayrıca pembe, beyaz, gri gibi sizi açacak renklerle birlikte de kullanabilirsiniz.

 • Beyaz tenliyseniz saçınızı mora boyarken son derece rahat olabilirsiniz. Patlıcan morunun hangi tonunu kullanırsanız kullanın, size yakışacaktır.