Skip to content

Oval Yüzler için Saç Kesimi Önerileri 

Sayısız saç kesimine ve modeline rahatlıkla uyum sağlayan, oval yüz şekline uygun olan 4 farklı saç kesimiyle tanışmaya hazır mısınız?

Oval bir yüz şekline sahipseniz, deneyebileceğiniz saç kesimleri ve modelleri konusunda son derece şanslısınız demektir. Çünkü oval yüze saç kesimi tercihleri açısından önünüzde oldukça geniş bir seçenek yelpazesi var. Oval yüzler, neredeyse tüm saç kesimlerine kolaylıkla uyum sağlar. Saçlarınızda bir değişiklik yapmak istediğinizde gönül rahatlığıyla birçok modeli deneyebilir, tarzınızı daha kusursuz bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Yüz hatlarınıza daha belirgin ve yumuşak bir görünüm kazandıracak 4 farklı saç modeline göz atmaya ne dersiniz?

 

En Kısa Sürede Denemeniz Gereken Oval Yüz Saç Kesim Modelleri

Oval yüz için saç kesimleri seçenekleri oldukça çeşitli olsa da, birkaç modelin özellikle son yıllarda son derece ön planda olduğunu görmek mümkün. Siz de bu modelleri tercih ederek en yeni saç trendlerinden geri kalmadan yepyeni bir tarz yakalayabilirsiniz!

 

1. Pixie Cut

Oldukça kısa saçlara sahip olmak sizi korkutmuyorsa pixie cut saç modelinin harika bir seçim olduğundan emin olabilirsiniz. Deneyen herkese son derece asil, şık ve klasik bir hava katan bu model, dinamik ve genç bir ruh halinin temsilcisi. Yüz şekliniz oval olduğu için, farklı saç modelleriyle yüzünüze daha farklı bir görünüm kazandırmaya ihtiyacınız yok. Biçimli ve orantılı yüz hatlarınızı daha da ön plana çıkarmak için pixie saç modellerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. 

 

2. Long Bob

Long bob, ya da diğer adıyla lob saç kesimi, özellikle son yıllarda sayısız kadının gözde saç modeli haline gelmiş durumda. Saçlarınızı daha hacimli ve havalı bir görünümle buluşturmak istiyorsanız, long bob ideal bir tercih. Bu saç kesiminin temel prensibi, saçlarda çene hizasından enseye doğru ilerleyen bombeler yaratmak. Saçların uzunluğuna göre, oluşturulan hacimli bombelerin hizası da farklılık gösterebilir. Özellikle saçlarınız orta uzunluktaysa, bu saç modeline bir şans vermeyi mutlaka düşünmelisiniz. 

 

3. Katlı Saç Kesimi

Klasikler asla değerini yitirmez! En bilinen ve tercih edilen saç kesimlerinden olan katlı saç kesimi, oval yüz şekli için harika bir tercih. Bu sayede cansız ve hacimsiz görünen saçlarınızı daha dolgun bir görünüme kavuşturabilir, saç uçlarınızdaki kırıklardan saçlarınızın boyunu değiştirmeden kurtulabilirsiniz. Üstelik katlı kesilmiş saçlarla yapılabilecek saç modellerinin oldukça fazla olduğunu da hatırlatmadan geçmemeliyiz!

 

4. Asimetrik Kesimler

Dalgalı ve asimetrik kesilmiş saçlar, oval yüze saç modeli arayanların en sık tercih ettiği seçeneklerden biridir. Saçlarınızın ense hizanızdan yanaklarınıza doğru uzadığı bir kesimi tercih ederek boynunuzu daha uzun, yüzünüzü ise daha yumuşak bir görünümle buluşturabilirsiniz. Asimetrik kesimlerde saçlarınızı ortadan ayırmak yerine farklı bir saç çizgisi oluşturmanız, saç modelinizin daha dinamik görünmesini sağlar. Ayrıca asimetrik kesimleri her uzunluktaki ve renkteki saçlarla rahatlıkla deneyebilirsiniz.