Skip to content

Küt Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Küt saç modelleri yuvarlak ve oval yüz hatlarına sahip kadınlar için ideal olsa da, farklı çeşit kesim stilleri ile her yüz tipine göre uyarlanır.

Saç kesimini belirleyen en önemli faktörlerden biri yüz şeklidir. Yüz şeklinize göre saç kesimi yaparak yüz hatlarınızı ortaya çıkarabilir ve saçlarınızı daha havalı gösterebilirsiniz. Son yıllarda oldukça trend olan küt saç kesiminin riskli olduğunu düşünenler çok yanılıyor! Çünkü doğru kesim teknikleri ve ideal boy küt kesimi sayesinde görünümünüze modern bir hava katabilirsiniz. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan "Küt saç modelleri kime yakışır?" detaylı bir şeklide inceleyelim!

 

Küt Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Son zamanlarda çok fazla moda olan küt kesim saç modelleri, yuvarlak ve oval yüz hatlarına sahip kadınlarda alımlı bir görünüm sağlar. 

 

  • Oval yüz hatlarına sahip olanlar için oldukça ideal olan küt saç kesimi, elmacık kemiklerini belirginleştirip yüz şeklini ortaya çıkarmaya yardımcı olur. 

  • Yuvarlak yüz hatları için küt saç kesim modelleri, yüz tipindeki farklılıkları dengeleyerek çene ve çene ucunu belirginleştirmeye katkı sağlar. 

  • Yüz tipi kareye yakın olan kadınlar için de önerilen bu saç kesimi, özellikle önü uzun arkası kısa şeklinde farklı tip küt kesim stili ile yüzün orantılı gözükmesine imkan tanır. 

  • Yüz hatları uzun olanlar için de ideal olan küt saç kesimi, yüz şeklini yumuşatarak daha soft bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. 

  • Ayrıca küt saç kesim modellerine kâkül, kat, perçem ve asimetrik gibi farklı kesim stilleri ekleyerek ifadenizi değiştirebilir ve farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

     

Küt Kesim Saçlar Nasıl Şekillendirilir?

Küt saç kesiminin nasıl şekillendirileceğini bilmeyen, şekil veremediği için bu tip saç kesimini riskli bulanlar için birbirinden kolay ve güzel saç önerileri hakkında detaylı bilgiler vermeye geçelim. Saçları cansız ve ince telli olanlar, küt kestirerek saçlarına hacim sağlayabilirler. Ayrıca köpük yardımı ile küt saçlarınızı şekillendirebilir ve doğal dalgalı bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Saç düzleştirici ve maşa yardımı ile yine kısa süre görünümünüzü değiştirebilir ve saçlarınızı kolaylıkla havalı bir şekle sokabilirsiniz. Küt saç kesiminde saçını sürekli düz kullanmaktan sıkılanlar için maşa ile dalgalar vererek saçlarınızı gür gösterebilirsiniz. Dilerseniz de saç düzleştirici yardımı ile saçlarınızı düz yaparak revaçta olan modern ve iddialı bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bu uygulamalar sonrasında saç modelinizi daha kalıcı hale getirmek için saç spreylerinden yararlanabilirsiniz.