Skip to content

Kumral Saça Ombre Yapılır mı?

Kumral saçlar ombre yapmak için ne kadar uygun? Eğer kumral saçlarınız varsa harika saçlara kavuşmak için metni inceleyebilirsiniz.

Ombre, saçlara atılan dikey ışıltılara verilen isim... Işıltıyı elde etmek için ise mevcut saç tonunuzun boy ve uçlarına sarı parıltılar atabilirsiniz. Kumral saça ombre yaptırma modası, son yılların geçmek bilmeyen en şahane saç trendlerinden... Eğer sizin de kumral saçlarınız varsa ombre yaptırmak için ihtiyacınız olanları aşağıda görebilirsiniz. Kumralın onlarca farklı tonunu kullanıyor olabilirsiniz. Ombre yaparken dikkat etmeniz gereken tek şey, kumral tonları üzerindeki ton geçişlerinin doğal görünmesini sağlamak olmalı... Peki ama nasıl? Aşağıdaki altın değerinde ipuçları sizin için... 

 

Kumral Saça Sarı Ombre Nasıl Yapılır?

 • Koyu kumral saça ombre uygulaması yaparken öncelikle saçlarınızın tamamını renk açma işleminden geçirmeniz gerekir. Eğer daha önce bu işlemi yaptırdıysanız, bir uzmandan yardım almanız daha doğru olur. Çünkü işlem sırasında saçlarınızı yakabilir ve hasar verebilirsiniz. 

 • Saç renginizi açmak için öncelikle renk açıcıları kullanabilir, kullanım talimatlarına uyarak saç tonunu dilediğiniz kadar açabilirsiniz. 

 • Ardından zemin tonu olarak kullanacağınız kumral tonunu ve uygulamak istediğiniz sarı tonlarını aynı anda hazırlayabilirsiniz. 

 • Saçlarınızı ortadan ikiye ayırdıktan sonra, tutam tutam ayırıp önce sarı renk uygulayacağınız bölümleri yukarı doğru kaldırabilir, bir toka yardımıyla birleştirerek toplayabilirsiniz. 

 • Her yerde kolayca bulabileceğiniz bir alüminyum folyoyu 10 cm'lik dik parçalar hâlinde kesebilirsiniz. Yaklaşık 20 parça yeterli olabilir. 

 • Ardından sarı uygulamak istediğiniz bölümleri folyoların üzerinde uygulayarak önce ikiye katlayabilir, ardından yan bölümlerini de katlayarak saçlarınızı sıkıştırabilirsiniz. Eğer varsa saç pensi, yoksa firkete yardımıyla her folyoyu saçınıza tutturabilirsiniz. 

 • Sarı tonunu uygulamadığınız tüm alanları kumral saç rengine boyayarak talimatlarda önerilen süre kadar bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

 • Yıkama işlemi sırasında saç tonlarının hafifçe birbirine karışmasının bir zararı olmayacaktır. Bu işlem daha doğal bir görüntü elde etmenizi sağlayabilir. 

 • Saçlarınızı hafifçe ıslatarak çok az miktarda karıştırdıktan sonra iyice yıkayıp durulayabilirsiniz. Yeni ombreli kumral saçlarınız bu şekilde hazır olacak. 

   

Kumral Saça Ombre Yaparken Bilmeniz Gereken İpuçları

 • Ombre yaparken dilerseniz birden fazla açık sarı tonu ya da birden fazla kumral tonu kullanabilirsiniz. Önemli olan şey, bu renkleri bir renk paleti gibi kullanarak koyudan açığa ya da açıktan koyuya ışıltılı bir görünüm elde etmek. 

 • Kumral saç tonuna, dilerseniz küllü sarı ya da gri tonlarında ombreler de yapabilirsiniz. 

 • Saç renginiz doğal bir kumral saç rengiyse ve hiç boya uygulaması yapılmamışsa sadece renk açıcı kullanarak da ombre yapabilirsiniz. Bunun için ayırdığınız tutamlara renk açıcı uygulayarak beklemeniz yeterli...