Skip to content

Esmerlere Hangi Saç Renkleri Yakışır?

Esmer ten rengine çok yakışan beş farklı tona göz atarak saçlarınızı yepyeni bir görünümle buluşturabilirsiniz. 

Sanılanın aksine, esmerlere yakışan saç renkleri ve kesimleri hiç de azımsanacak kadar az değildir. Aksine, açık tonlardan canlı renklere, cilt alt tonunuza ve tarzınıza uygun bulduğunuz birçok seçeneği gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz. Esmer ten, son derece çekici ve çarpıcı bir görünüme sahiptir. Seçtiğiniz saç renginin teninizin ışıltısını ve tonunu daha da ön plana çıkarması, cilt tonunuzla kusursuz bir uyum yakalaması büyük önem taşır. Kısacası, esmerlere saç renkleri önerilerinin çoğunlukla sınırlı tutulduğuna bakmayın. Haydi deneyebileceğiniz birbirinden çarpıcı tonlara birlikte göz atalım!

Esmer tene yakışan temel tonları belirledikten sonra, tarzınıza ve saç yapınıza bağlı olarak yakın renk seçeneklerini de gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz. Seçim yaparken cilt alt tonunuzu göz önünde bulundurmanız büyük önem taşır. Pembe cilt alt tonuna sahipseniz soğuk tonları ve küllü ışıltıları, sarı cilt alt tonuna sahipseniz sıcak yansımaları tercih edebilirsiniz. 

 

1. Soğuk Kahve

Soğuk kahve, pembe cilt alt tonlu esmer tenlere kusursuz uyum sağlayan bir renk seçeneğidir. Mocha, buzlu çikolata ve koyu kestane tonlarıyla da anılan soğuk kahve rengi, cildinizin ışıltısını ön plana çıkarmak açısından son derece etkilidir. Siz de saçlarınızda soğuk, canlı ve çarpıcı ışıltılar yaratmak istiyorsanız, soğuk kahve rengini en kısa zamanda saçlarınızla buluşturabilirsiniz. 

 

2. Bal Köpüğü

Kim demiş esmerlere açık ve sarı tonları yakışmaz diye? Doğru tonu seçtiğiniz takdirde, ten renginiz ve saçlarınız arasında uyumlu bir kontrast yakalayabilirsiniz. Bal köpüğü tonları, sarı alt tonlu ciltler için ideal bir seçimdir. Saçlarınızda güneşten açılmış doğal tonları görmeyi seviyorsanız ve koyu ten rengine kumral tonlarını yakıştırıyorsanız, bal köpüğü sizin için doğru tercih olabilir. 

 

3. Altın Kahve

Altın çikolata olarak da anılan altın kahve tonları, bal köpüğü rengi kadar açık tonları tercih etmese de kumral renklerden vazgeçemeyenler için harika bir seçimdir. Altın yansımalarla buluşan orta koyulukta kahve tonları, cildinizin daha aydınlık ve dinamik görünmesini sağlayabilir. Özellikle saçlarınızın mat ve cansız görünümünden şikayetçiyseniz, altın kahveyi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. 

 

4. Kızıl Kahve

Kızıl kahve tonları, ten renginizle yeni bir uyum yakalamak ve görünümünüze samimi bir hava katmak için doğru tercihtir. Üstelik kızıl kahve tonlarını her saç şekli ve modeliyle rahatlıkla kullanabileceğinizden emin olabilirsiniz. Özellikle sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmez seçeneklerinden biri olan kızıl kahve tonu, daha yumuşak geçişlere sahip gölgelerle birlikte de kullanılabilir. 

 

5. Siyah

Son olarak bir klasikten bahsedelim: Siyah! Esmer ten rengine en yakışan saç renklerinden söz ederken siyah tonlarından bahsetmemek olmaz. Saçlarınızda asil, şık ve çarpıcı bir görünüm yaratmak, daha ışıltılı ve canlı görünen saçlara kavuşmak istiyorsanız, saçlarınızı siyahın klasik ve etkileyici tonlarıyla buluşturabilirsiniz.