Skip to content

Bob Saç Kesimi Nasıl Şekillendirilir?

Bob saç kesimini şekillendirmeden önce saçların yıkanmış ve temiz olması daha kolay şekil almasına yardımcı olur, ayrıca bob saç kesiminin daha kusursuz görünmesini sağlamak ve saçın elektriklenmesini önlemek amacı ile saç yağlarından faydalanabilirsiniz.

Bob model saç kesiminin riskli olduğunu düşünenler çok yanılıyor! Sezonda yerini sağlamlaştıran, popüler ve klasik saç kesimleri arasında yer almaya başlayan bob saç kesimini dilerseniz uzun, isterseniz de kısa olarak tercih edebilirsiniz. Kullanışlı bir saç kesimi ile stil sahibi olmanıza yardımcı olan bu saç modelini kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Bob saç kesimi şeklini çok kolay koruyabilen, dalga ve buklelerin çok daha hacimli, dolgun ve taze gösteren bir saç modelidir. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan bob saç kesimi hakkında daha detaylı bilgiler vermeye geçelim!

 

Bob Saç Kesimi Nasıl Kullanılır? 

En gözde saç modelleri arasında yer alan bob saç kesimi; dalgalı, asimetrik, katlı ve doğal kıvrımlı saç stilleri sayesinde hemen hemen her yüz şekline göre uyarlanabilir. Asimetrik ve kıvrımlı kesim stili sayesinde ince fırça yardımı ile doğal bukleleri kolaylıkla elde edebilirsiniz. Dilerseniz maşa ile de aynı işlemi pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Su dalgası görünümü sağlayan bu modeli daha belirgin bir hale getirmek ve kalıcılığını arttırmak için saç spreylerinden yardım alabilirsiniz. Bob saç kesimini düz olarak kullanmayı tercih ederseniz, saç düzleştiricilerden ya da kalın fırçalı taraklardan yararlanabilirsiniz.

 

Kısa Bob Saç Kesimi Nasıl Şekillendirilir?

Kısa bob saç kesimi, saçların daha hacimli ve gür görünmesine katkı sağlar. Bob saç kesimini kısa olarak tercih edenler, dolgun bukleli modeller ile daha havalı görünüm sergileyebilir ve sıra dışı bir stil oluşturabilir. Saç spreyi ve kuru şampuan yardımı ile gün boyu şeklini koruyan doğal dalgalara sahip olabilirsiniz. Kısa bob saç kesimini hareketlendirmek amacı ile kâküllerden de faydalanabilirsiniz. Böylece saçlarınızdaki şekli kâküllerinize de kolaylıkla verebilirsiniz.

 

Uzun Bob Saç Kesimi Nasıl Şekillendirilir?

Bob saç kesimini uzun olarak kullanmayı tercih edenler için oldukça farklı ve pratik seçenekler vardır. Özel davet ve geceler için saçları arkaya toplayabilir, önden bukleleri sarkıtarak hem şık hem de zarif bir saç modeline sahip olabilirsiniz. Örgü modelleri yine uzun bob kesim saçlar için mükemmel bir saç şekillendirme yöntemleri arasında yer alır. Dilerseniz örgü olarak bu saç stilini tercih edebilirsiniz. İsterseniz örgüleri açarak doğal ve dalgalı bir görünüm de sağlayabilirsiniz.