Skip to content

Beyaz Tenliler için Saç Rengi Önerileri

Beyaz tenliler, ciltlerinin alt tonu ve göz rengini de göz önünde bulundurarak kendileri için ideal saç rengini seçebilirler.

Saç rengi söz konusu olduğunda, başka birisinde görerek beğendiğiniz rengi kendi saçlarınızda kullanmak her zaman istediğiniz sonuca ulaşmanıza yardımcı olmayabilir. Renk ne kadar güzel olursa olsun, cildinizin tonuna uygun değilse hayallerinizdeki görüntüye ulaşamak kolay olmayabilir. İşinizi kolaylaştırmak için beyaz tenlilere yakışan saç renklerini derledik.  Peki, beyaz tenli kadınlara hangi renkler yakışır?

 

Beyaz Tene Hangi Saç Rengi Gider?

Saçınızı hangi renge boyayacağınıza karar verirken yalnızca beyaz tenliler için saç rengi seçeneklerini değerlendirmek yerine, cildinizin alt tonu ve göz renginizi de dikkate almalısınız. Bu sayede saç renginiz, cildiniz ve gözlerinizle uyum sağlar.

 

1. Cildinizin Alt Tonunu Bulun

Beyaz tenliler için ideal saç rengini seçerken cildin alt tonlarını doğru şekilde belirlemek önemlidir. Cilt alt tonunu bulmanın birkaç farklı yolu vardır.

  • Damarlarınızı yeşil olarak görüyorsanız cilt alt tonunuz sıcaktır. Mavi ve siyaha çalan damarlar ise teninizin soğuk olduğunun göstergesidir. Eğer damarlarınızı göremiyorsanız ya da teninizle aynı tonda duruyorsa cildinizin nötr olduğunu anlayabilirsiniz.
  • Cildinizin güneşe verdiği tepkiyi değerlendirebilirsiniz. Soğuk tenlilerin kolayca yandığını ve önlem almadıkları takdirde bu yanıkların su topladığını görebilirsiniz. Soğuk cilt tonuna sahip olanlar güneşe karşı daha hassastır ve tenleri güneş yanıklarına açıktır. Sıcak tenliler ise oldukça kolay şekilde bronzlaşır, ancak herhangi bir acı hissetmezler.

 

2. Alt Tonunuza Uygun Renkleri İnceleyin

Soğuk alt tonu olan beyaz tenliler genellikle pembe bir cilt alt tonuna sahiptir. Göz rengi mavi, yeşil ya da çok koyu olur. Çoğu zaman gözler ve saçlar arasında zıt bir kontrast vardır. Eğer saç renginizi değiştirmek istiyorsanız küllü, platin ve şampanya tonları deneyebilirsiniz. Kızılın cesur tonları ve bordo saçlarla da son derece cool bir duruşa sahip olabilirsiniz. Ancak altın sarısı, bakır gibi tonlarla istediğiniz sonucu alma ihtimaliniz oldukça düşüktür.

Sıcak bir alt tona sahip olan beyaz tenliler, ciltlerinin parlaklığını saç renkleri ile dengeleyebilirler. Sütlü çikolata, altın sarısı ve karamel tonları ile doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz. Dikkat çekici bir duruş içinse mavi ile pembenin tonlarını değerlendirebilirsiniz. Ancak kül tonları ve yeşil cildinizi daha solgun gösterir.

 

3. Gözlerinize Uygun Rengi Bulun

Beyaz ten saç renklerini incelerken göz rengini de dikkate almak önemlidir. Böylece bakışlarınızı daha derin ve güzel gösterebilir, saç renginizi ise ortaya çıkarabilirsiniz.

  • Teninizin beyazlığı ve gözlerinizin kahverengini tonunu tamamlamak için Türk kahvesi ya da kızıl kahve tonlarını kullanabilirsiniz.
  • Yeşil göze sahip beyaz tenliler için açık kumral tonlar ideal bir seçimdir. Özellikle bakır ve küllü tonlara bir şans verebilirsiniz.
  • Beyaz tenli ve mavi gözlüler, sarının her tonunu kullanabilirler. Ayrıca daha sade bir görünüm için açık kahve tonlarını da deneyebilirsiniz.