Skip to content

Altın Saç Renkleri Dosyası 

Saçlarının parlak ve doğal görünmesini isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği altın saç renklerinin pek çok farklı tonu vardır.

Parlak ve bakımlı görünen saçlar her kadının hayalidir. Altın saç renkleri de saçlarınıza parıltı katarak saçlarınızın olduğundan daha güzel görünmesine yardımcı olur. Hemen her rengin altın tonları vardır. Kullanacağınız altın tonlarına karar vermeden önce cilt renginiz için uygun tonu öğrenmeniz de önemlidir. Saçınızı hangi renge boyayacağınıza karar vermeden önce listemize mutlaka göz atın!

 

Altın Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?

  • Altın dore saç rengini andıran altın karamel, yüzü yumuşatan bir tondur. Karamelin üzerindeki ışıltılarla doğal bir havası olan renk, özellikle yaz aylarında sıklıkla tercih edilir.
  • Hiçbir zaman modasının geçmemesi ve tüm ten renkleri ile yakışması nedeniyle risk almak istemeyen kadınlar, genellikle saçını altın karamele boyatır. Saçlarınız kıvırcıksa ya da dalgalı saç modellerini seviyorsanız, bu renge bir şans vermeyi düşünebilirsiniz.

 

Altın Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

 

  • Altın kahve saç, orta koyulukta bir saç rengidir ve kahvenin üzerindeki altın parıltıları son derece doğal durur. Yaz aylarında saçın güneş nedeniyle açılması sonucunda ortaya çıkmış gibi görünen renk, kadınlara güçlü bir hava katar.
  • Açık ve buğday saçlı kadınların yüzlerini ön plana çıkararak daha çekici görünmelerini sağlayan rengi, koyu ten rengine sahip olanlar da kullanabilir.

 

 

Altın Bronz Saç Rengi Kimlere Yakışır?

 

  • Zarif duruşu ile ön plana çıkan renklerden birisi olan altın bronz, dikkatleri üzerine çekmeyi seven kadınların tercih ettiği tonlardandır. Hemen her ten rengine sahip kadının saçlarını altın bronza boyatması mümkün olsa da, beyaz tenlilere çok daha fazla yakışır.
  • Yüzünüze parlaklık katan ve olduğundan daha çekici gösteren rengi kullanırken sürekli makyaj yapmanıza da gerek kalmaz. Doğal bir güzellik sergileyebilirsiniz.

 

 

Altın Sarısı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

  • Altın saç rengi seçenekleri arasından en çok tercih edilen ton olan altın sarısı, risk almayı sevenlerin kullanabileceği alternatiflerdendir. Yakıştığı zaman saf bir güzellik katar ancak ten renginize gitmezse yapay bir görünüm oluşturabilir.
  • Altın sarısı saç özellikle alt tonu sıcak olan kişilere yakışır. Beyaz ve buğday tenlilerin sıklıkla kullandığı rengi, alt cilt tonu sarı olanlar denediğinde ise soluk bir görünüme neden olabilir.  Ayrıca mavi gözlülere de en çok yakışan renklerdendir.

 

Altın Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır?

  • Kızılın en doğal tonlarından olan altın bakır, beyaz tenliler için ideal bir seçimdir. Mavi ve yeşil renkli gözlerin de ön plana çıkarılmasında etkilidir.
  • Koyu tenlilerin ise mümkün olduğunca uzak durmasında fayda vardır. Ancak unutmamalısınız ki, altın bakır sürekli makyaj isteyen bir tondur. Günlük yaşantınızda makyaj yapmayı sevmiyorsanız, saçınızı altın bakıra boyatmayı tekrar düşünebilirsiniz.