Skip to content

Açık Kestane Saç Rengine Nasıl Bakım Yapılır? 

Açık kestane saç rengi en güzel saç tonlarından... Peki açık kestane saçlarınıza nasıl bakım yapabilirsiniz, önerilere göz atabilirsiniz.

Açık kestane saç boyası, son yıllarda çok sayıda kadın tarafından sıkça kullanılan renkler arasında... Saç boyalarında genellikle 5.4, 6.0, 6.4 gibi numaralarla belirtilen açık kestane, dünyanın en ünlü moda ikonlarının da vazgeçilmez tonlarından... Kadınlara güzelliğin yanı sıra gizem, asalet ve zarafet de kazandıran bu harika saç tonunda çok küçük kızıl - karamel parıltılar da görebilirsiniz. Peki, bu şahane tonu kullanırken nasıl bir bakım işlemi gerekir? Merak ettiklerinize hemen cevap bulabilirsiniz.

 

Açık Kestane Saç Bana Yakışır mı? 

Açık kestane rengi, cilt tonu ayırt etmeyen en sıcak tonlardan biridir. En açık cilt renklerine sahip olan kadınlar ve en koyu saç renklerine sahip olan kadınlar da korkusuzca tercih edebilir. Özellikle yetişkin kadınlar, daha genç görünmek için bu rengi kullanabilir. Açık kestane yüz hatlarının yanı sıra gözlerin daha belirgin hâle gelmesini sağlayan renklerdendir. Özellikle açık renkli gözlere sahip olan kadınlar ve kahverengi gözlü kadınlar, çarpıcı gözler için bu saç rengine yönelebilir. Açık kestane saç rengini bal rengi gibi lenslerle birlikte kullanarak daha da göz alıcı bir görüntü oluşturabilirsiniz. 

 

Açık Kestane Dore Saç Rengi Nedir? 

Açık kestane dore tonu, en çok kullanılan ve en sevilen açık kestane tonlarındandır. Gold-sarı renkli yansımaların bulunduğu dore tonu, 7.0, 7.3 gibi açık kestane tonlarında bulunur. Özellikle kumral ve yeşil gözlü kadınlarda çarpıcı görüntüler yaratan açık kestane rengi saç dore tonu, açık tenli kadınlar için de ideal bir seçenek olabilir. Eğer esmer bir tene sahipseniz ve bu renk tonunu kullanmak istiyorsanız, saçlarınıza ombre tarzında uygulama yapabilir, daha açık tonlarda makyaj uygulamaları ile bu tonu kullanabilirsiniz. 

 

Açık Kestane Saç Rengi Bakım İpuçları 

Açık kestane saçlarınızı öncelikle renk koruyucu şampuanlar yardımıyla yıkamalısınız. Bu şampuanlar saçlarınızın rengini koruyarak daha uzun süre kullanmanıza yardımcı olurken canlı ve parlak görünümü korumanıza da olanak tanır. Elidor Renk Koruyucu ve Canlandırıcı Bakım serisini kullanabilir, saçlarınızın her zaman canlı ve bakımlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Rengin parlaklığını koruması için saçlarınızın çok iyi nemlendirilmiş olması gerekir. Bunun için Elidor Renk Koruyucu ve Canlandırıcı Bakım serisinin saç serum ve kremini tercih edebilir, saçlarınızın daha doğal bir canlılık ve hareket kazanmasını sağlayabilirsiniz. Bu ürün sayesinde saçlarınıza kaybettiği nemi de geri kazandırabilirsiniz.