Skip to content

Açık Kestane Saç Rengi ile İlgili Bilmen Gerekenler 

Parıltılı duruşu ile dikkat çeken açık kestane saç rengi hemen herkese yakışmakla beraber kullanımı da son derece kolaydır.

Açık kestane saç, tercihini doğallıktan yana kullanan kadınların sıklıkla tercih ettiği renkler arasında yer alır. Dikkatleri yüzünüze odaklamanıza yardımcı olur ve bu sayede saf bir çekiciliğe kavuşabilirsiniz. Saçlarınızı yüksek kapatıcılığı ile beyazları saklamak için de kullanılabileceğiniz açık kestaneye boyamak istiyorsanız, öncesinde bu tonun cilt renginize uyumlu olup olmayacağını göz önünde bulundurabilirsiniz.

 

Açık Kestane Saç Rengi Kime Yakışır?

Açık kestane natürel bir renk olduğundan hemen hemen herkese yakışır. Ancak cilt renginize göre kestanenin farklı tonlarını kullanmayı düşünebilirsiniz.

 • Klasik açık kestane rengi beyaz tenlilere son derece yakışmakta olup asil ve gizemli bir hava katar.

 • Koyu bir ten renginiz varsa ve saç renginiz koyu kahve ve siyah tonlarında ise, saçlarınızı açık kestaneye boyayarak daha ışıltılı görünmesini sağlayabilirsiniz.

 • Beyaz tenli ve renkli gözlüyseniz, açık kestanenin kızıl barındıran tonlarını kullanmayı düşünebilirsiniz.

 • "Saçlarım doğal dursun ancak bir taraftan da dikkat çekeyim." diyorsanız saçlarınızı buzlu kestaneye boyatabilirsiniz.

   

Açık Kestane Rengi Saç Boyası Akar mı?

Açık kestane, kolay kullanılan saç renklerinden birisi olsa da tüm saç boyaları gibi akması olasıdır. Ancak bazı püf noktalar sayesinde saçlarınızın parlaklığını kaybetmeden daha uzun süre rengini korumasını sağlayabilirsiniz.

 • Saçlarınızın akmaması için dikkat etmeniz gereken en önemli konu, kullanacağınız saç bakım ürünleridir. Elidor boyalı saçlar için geliştirilen şampuan ve saç kremini tercih edebilirsiniz. Özel color shield teknolojisi içeren ürünler, saçlarınızın daha parlak ve bakımlı görünmesine yardımcı olur.

 • Saç renginizin daha uzun süre dayanması için saçlarınızı her gün yıkamamaya özen gösterebilirsiniz.

 • Saçınızı mümkün olduğunda soğuğa yakın ılık su ile yıkamanızda fayda vardır. Sıcak su, saçların renginin solmasına ve parlaklığını kaybetmesine neden olabilir.

 • Denize ve havuza girerken saçlarınızı korumaya, güneş ile doğrudan temas ettirmemeye özen gösterebilirsiniz.

   

Açık Kestane Saçlar İçin Makyaj Önerileri

Açık kestane rengi saç, son derece aydınlık durduğundan saç renginize uygun makyaj yapmak da zor değildir. Birkaç ipucuna dikkat etmeniz yeterli olur.

 • Saçlarınızın açık kestane olması yüzünüzü daha fazla ortaya çıkaracağından, abartılı makyajlardan uzak durmanızda fayda vardır.

 • Koyu renk ruj açık kestane saçlar ile yakışmaz. Tercihinizi mümkün olduğunca nude tonlardan yana kullanabilirsiniz.

 • Göz makyajında pembe ve mavinin açık tonları son derece yakışır. Ayrıca gölgeli bir makyaj yaparak saç renginizin gizemini destekleyebilirsiniz.

 • Saç renginiz dikkati yüzünüze çektiğinden dolayı, eğer yüzünüzün beğenmediğiniz noktaları mevcutsa kontür uygulayabilirsiniz.