Yaz için Saç Bakım Teknikleri

Yaz için Saç Bakım Teknikleri

Sıcak mevsimlerde saç bakımı
 • NEMLENDİRME = YAZ AYLARINDA SAÇ BAKIMINDA BAŞARI

  1

  Kabul edelim ki, güneş ve denizle geçen günlerin ardından saçlarınız yıpranacaktır. Ama bunu dert edip de tatilinizin bir dakikasını bile boşa harcamanıza gerek yok. Yeter ki Bakım kreminizi çantanıza koymayı unutmayın. Elidor Anında Onarıcı Bakım Kremi ısı, deniz suyu ve klor yüzünden kaybedilen nemi ve mineralleri saçınıza geri kazandırır. Haftada bir kez şampuan ve krem kullanmayı ihmal etmeyin.

 • KLORA DİKKAT!

  2

  Klorun sarı saç dostu olduğu bilinir. Bu bir şehir efsanesidir. Saçlardaki yeşil rengin sorumlusu bakır sülfattır ve sülfat yüzme havuzlarının bakımında da kullanılır. Mavi + Sarı = Yeşil. Hatırladınız mı? Bu yüzden saçlarınızı havuz suyuyla temas ettirmemeye çalışın, örneğin havuza girerken topuz yapın. Denizi tercih ediyorsanız, saç tellerinizi boneyle koruyun. Sudan çıktıktan sonra saçlarınızı temiz suyla durulayın.

 • SAÇLARINIZA AKSESUARLAR ALIN

  3

  Yaz aylarında saçlar daha cesur, daha renklidir. Saçınıza aksesuar almak için daha iyi bir zaman bulamazsınız! Hasır şapka (fötrden daha havalı), ipek ya da saten eşarp gibi aksesuarları kullanmaktan kaçınmayın. Saçlarınıza tarz katmanın yanında kullandığınız aksesuarlar saçları zararlı UV ışınlarından korur.

 • SAÇLARINIZI GÜNEŞ KREMİYLE KORUYUN

  4

  Bu mucizevi krem, düğümlerin daha kolay çözülmesine yardımcı olurken, saçlarınızı güneşin zararlı etkilerinden korur. Güneş kremini saç diplerine değdirmeden, geniş aralıklı ahşap bir fırça kullanarak uygulayın. Islak saçlara uygularken, saç ucundan köküne doğru tarayarak kırıkları önleyin.