Skip to content

Sarı Tonları Saç Renkleri 

Cilt tonunuza ve tarzınıza en uygun seçeneği belirlemek için sarı saç tonlarına göz atabilirsiniz. 

Sarı saçların hacimli, sağlıklı ve dolgun göründüğünde, ne kadar çarpıcı ve etkileyici bir seçim olduğundan kimsenin kuşkusu yoktur. Ancak her sarı tonu sizin için doğru seçim olmayabilir. Sarı saç tonları arasında seçebileceğiniz birçok alternatif var. Bu alternatifler arasından seçim yaparken cilt tonunuzu, tarzınızı ve saçlarınızın yapısını göz önünde bulundurduğunuzda, çok daha kusursuz sonuçlar elde edebilirsiniz. Üstelik sarı tonları saç renkleri arasında her cilt tonuna ve tarza uygun bir seçenek bulabileceğinizden şüpheniz olmasın. Yapmanız gereken tek şey, biraz seçici ve temkinli olmak. Tüm seçeneklere göz atarak favori tonunuzu kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan sarı saç renkleri kataloğu ve önerilerine birlikte göz atalım!

 

1. Dore Sarı

Dore sarı, diğer adıyla altın sarısı, sarı cilt alt tonlu kişiler için kusursuz bir seçim olabilir. İçeriğindeki altın ışıltıları ve açık tonlar ile dore sarı, açık ve buğday tenli ciltlere kolaylıkla uyum sağlar. Saçlarınızda son derece çarpıcı, belirgin ve aynı zamanda doğal bir ton yakalamak istiyorsanız, tercihinizi dore sarı tonundan yana kullanabilirsiniz. 

 

2. Platin Sarısı

Sarı renk tonları arasında hem yoğun ilgiye hem de eleştirilere maruz kalan bir renk varsa, o kesinlikle platin sarısıdır. Platin sarısı dünyaca ünlü birçok ismin de mutlaka bir dönem denediği, popülerliğini asla yitirmeyen ve riskli olarak tanımlanan bir renktir. Ten renginiz açıksa, platin sarısını denemekten çekinmeniz için hiçbir neden yok. Ancak cildinizin solgun görünümünden şikayetçiyseniz, oldukça açık bir ton olan platin sarısı yüzünüzde daha donuk bir görünüm oluşmasına neden olabilir. Böyle bir durumda saçlarınızın tümünü platin sarısına boyatmak yerine, ombre ya da balyaj gibi renklendirme tekniklerinde bu tonu kullanabilirsiniz. 

 

3. Bal Sarısı

Bal sarısı, dore sarı tonlarına kıyasla daha göze çarpan ve pastel sarı tonlarını barındıran bir alternatiftir. Açık cilt tonlarına kusursuz şekilde uyum sağlayabilir. Bal sarısının alt tonu kahverengi olduğu için, saçlarında platin sarısı gibi açık sarı tonlarını denemek istemeyenler için ideal bir tercih olabilir. 

 

4. Küllü Sarı

Küllü tonların büyük çoğunluğu, pembe alt tonlu ciltlere sahip kişilerin öncelikli tercihidir. Çünkü küllü renkler, içerisinde soğuk yansımalar ve ışıltılar barındırır. Buğday ya da açık tenliyseniz, küllü sarı sizin için ideal seçim olabilir. Gümüş tonlarındaki ışıltılar sayesinde saçlarınızı daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşturabilirsiniz. 

 

5. Çilek Sarısı

Hem kızıl hem de sarı tonlarını bir arada denemek istiyorsanız, çilek sarısı tonları tam size göre. Sarı, bakır ve kızıl tonlardaki ışıltıları bir arada barındıran çilek sarısı, ara tonlar arasında kabul edilir. Açık ya da buğday cilt tonlarına kolaylıkla uyum sağlayan bu renk, pembe cilt alt tonu için kusursuz bir seçim olabilir. 

 

6. Başak Sarısı

Başak sarısı, diğer adıyla bebek sarısı; ombre, balyaj ve röfle gibi renklendirme tekniklerinde en sık karşılaşabileceğiniz renklerden biridir. Platin sarısına kıyasla biraz daha koyu olsa da açık sarı tonları arasında değerlendirilen bu renk, Blake Lively ve Hillary Duff'ın uzun yıllardır ikon haline gelen saçlarında da hayat bulur. Başak sarısı, açık ve sarı alt tonlu ciltler için ideal bir seçim olabilir.  

 

7. Karamel Sarısı

Gelelim esmerlere hitap eden bir sarı tonuna... Karamel sarısı, içeriğindeki altın yansımalar ve koyu sarı tonları ile koyu ciltliler tarafından sıklıkla tercih edilen bir seçimdir. Siz de esmer bir cilt tonuna sahipseniz ve saçlarınızı sarı tonlarıyla buluşturmak istiyorsanız, karamel sarısını gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz.