Skip to content

Ombreli Saç Bakımı Nasıl Yapılır? 

Saçlarınızı ombre tekniğiyle renklendirmeyi tercih ettiyseniz, saçlarınızın rengini ve ışıltısını korumak için güçlü bir bakım rutini oluşturmalısınız. 

Siz de saçlarınıza renk ve ışıltı katmak için son dönemlerin en popüler renklendirme tekniklerinden biri olan ombreyi tercih ettiyseniz, artık geriye yalnızca saçlarınızın parlaklığını ve tonunu korumak kalmış demektir. Ombreli saçların gerçekten kusursuz göründüğüne hiç şüphe yok. Fakat saçlarınıza iyi bakmaz, onlara doğru bir bakım rutini uygulamazsanız, saçlarınızın ışıltısı ve tonu kısa sürede solabilir. Peki, ombreli saçların bakımı nasıl yapılmalıdır? Yalnızca 4 maddeyi göz önünde bulundurarak saçlarınızın göz alıcı parlaklığını ve rengini çok daha uzun süre boyunca koruyabilirsiniz!

 

Ombreli Saç Bakımı için 4 Adım 

Ombre, doğru ürünler kullanılarak uygulandığı müddetçe, saçları çok yıpratan bir işlem değildir. Ancak saçlarınızın açılması ve farklı tonlarda ışıltılar kazanması için uygulanan boya, saç tellerinizdeki nem oranını olumsuz anlamda etkileyebilir. Saçlarınızın sağlığını korumak için kimyasal ya da yüksek ısı içeren tüm işlemlerden mümkün olduğunca uzak durmanızda, saçlarınızı şekillendirici krem yardımıyla farklı modellerle buluşturmanızda fayda vardır. Ayrıca hâlihazırda sürdürdüğünüz saç bakım rutininize aşağıda yer alan 4 maddeyi gönül rahatlığıyla ekleyebilirsiniz. 

 

1. Sıcak Su Kullanmaktan Kaçının

Saçlarınızın renginin uzun süre boyunca canlı kalması ve ışıltısını koruması için nem desteğine ihtiyacı vardır. Saçlarınızı yıkarken çok sıcak su kullanmak, saç derinizde bulunan saç köklerine ve gözeneklere zarar verebilir. Saç deriniz yıprandığı takdirde, saç tellerinizde de kuru ve cansız bir görünüm oluşabilir. Bu nedenle saçlarınızı yıkarken mümkün olduğunca ılık su kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

 

2. Saç Maskelerini Bakım Rutininize Ekleyin

Saç maskeleri, günlük saç bakım rutinine ek olarak kullanılan ürünlerdir. Haftada bir ya da iki kez uygulamanızın yeterli olacağı bu ürünleri, saç tellerine güçlü bir nem, besin ve keratin desteği sağlamak için kullanabilirsiniz. Saç bakım maskelerinin özel ve konsantre formülleri, tek kullanımda bile saçlarınızın daha canlı ve güçlü olmasına olanak tanır. Haftada yalnızca 15-20 dakikanızı ayırarak bu adımı tamamlayabilirsiniz. Yalnızca seçtiğiniz saç maskesinin saçlarınızın yapısına ve ihtiyaçlarına uygun olduğundan emin olmalısınız.

 

3. Ombreli Saç İçin Şampuan ve Saç Kremi Kullanın

Saçlarınızdaki boyanın rengini çevresel kirlilik etmenlerinden, güneşin zararlı ışınlarından ve benzeri unsurlardan korumanın en önemli yolu, boyalı saçlara uygun bakım ürünleri kullanmaktır. Saçlarınızın rengini koruyan ve onlara güçlü bir bakım desteği sunan ürünler ile saçlarınızın boyasının kısa sürede akmasını ve ışıltısını yitirmesini önleyebilirsiniz. Elidor Renk Koruyucu ve Canlandırıcı Şampuan ve Serum Bakım Kremi bu konuda size aradığınız tüm desteği sunabilir! 

 

4. Saç Bakım Yağları ile Saç Uçlarınızı Güçlendirin

Ombre, saç uçlarına yoğun bir şekilde uygulanan bir işlemdir. Bu nedenle saç uçlarınızı güçlendirmeye ve korumaya ekstra özen göstermelisiniz. Elidor Güçlü Saç Uçları için Hindistan Cevizi Saç Yağı ile saç uçlarınızı ağırlaştırmadan besleyebilir, kırılma ve kuruma riskine karşı daha dayanıklı saçlara kavuşabilirsiniz!