Skip to content

Mor Saç Rengi Kimlere Takışır?

Trendlerden düşmeyen ve daima farklılığını ortaya koyabilen mor rengi saçlarınızda kullanarak görünümünüzde dikkat çekici bir marjinallik yaratabilirsiniz.

Mor renk saçlar ile tarzınıza farklı bir hava katarken aynı zamanda cesaretinizi de ortaya çıkarmak istiyorsanız, bu saç rengi tam size göre olabilir. Klasik renklerden sıkıldıysanız ya da artık saçlarınıza, tüm dikkatleri üzerinize çekebileceğiniz canlı bir renk kazandırmak istiyorsanız, cesareti ve lüksü temsil eden mor rengi kullanmayı düşünebilirsiniz.

 

Her Ten Rengine Uygun Bir Mor Saç Rengi

Mor gibi gösterişli bir rengin büyüsüne kapılarak bu rengi saçlarınızda istiyor olabilirsiniz. Çünkü mor, stilinize şüphesiz farklı bir hava katarak sizi baştan yaratabilecek iddialı bir renktir. “Acaba bu saç rengini taşıyabilecek miyim?” gibi bir endişeye kapılmanıza gerek yok, zira mor saç renginin her tene uygun tonu mevcuttur. Tercihinizi doğru bir tondan yana kullandığınız sürece mor renk, saçlarınızda kusursuz bir hava yaratır.

Her saç rengi gibi, mor saç rengi için de ten renginiz büyük önem taşır. Fakat mutlaka şu ten rengine veya yaş aralığına sahip olmanız gerekir, gibi bir şart yoktur. Her yaştan ya da her ten rengine sahip kadınlar olarak tercihinizi, bu rengin kendinize uygun olacağını düşündüğünüz tonlarından yana korkusuzca kullanabilirsiniz. 

Ten rengine uygun bir mor saç istiyorsanız, izlemeniz gereken küçük ama etkili taktikler var. Eğer esmer ten rengine sahip bir kadınsanız, tercihinizi pastel mor yerine daha koyu, patlıcan moru gibi bir renkten yana kullanabilirsiniz. Açık tenliyseniz pastel mor rengi sizin için uygun olur. Bunların yanı sıra mor saç rengine uygun makyaj ve kıyafet seçimiyle, saçlarınızdaki mor rengin cazibesini tarzınızda daha güçlü bir şekilde taşıyabilirsiniz.

 

Mor Saç Uçları ile Tüm Gözler Sizin Üzerinizde

Mor rengin marjinalliğinden bahsetmişken yine de tercihiniz doğallıktan uzaklaşmamaksa, mor rengi yalnızca saç uçlarınızla buluşturabilirsiniz. Böylece mor saç uçları ile daha fazla dikkat çekebilir, saçlarınızın tamamı yerine sadece uç bölgelerinde bu rengi kullanarak farklı bir tarz elde edebilirsiniz. Kendinize olan güveninizi de gözler önüne serebilmenizi sağlayacak bu renk seçimini, dilerseniz mor gri saç kombinasyonuyla daha başka bir boyuta da taşıyabilirsiniz. Tarzınızı tamamen baştan yaratabilecek bu iki uyumlu renk ile saçlarınız farklı bir hava kazanır. Her cilt tonuna, kendine özgü bir estetik kazandıran mor gri saç rengi ile göz alıcı uyumun tadını çıkarabilirsiniz. Hatta arzu ederseniz, farklı mor tonlarını gri renkle buluşturarak kendi saç stilinizi de yaratabilirsiniz.