Skip to content

Kumrallar İçin Saç Renkleri Önerileri

Sıcak tonlar olarak nitelendirilen kumralların; kahverengiden kızıla, sarının tonlarından griye kadar pek çok saç rengine uygun bir ciltleri olduğu için tüm saç renklerindeki farklı tonlar kullanılarak, istenilen görünüm rahatlıkla elde edilebilir.

Saç ve ten renkleri birbirini tamamladığı gibi ten rengine uygun seçilen saç rengi tarzı da belirler. Kumrallar saç rengi tercihi konusunda şanslı bir skalaya sahiptir. Kumral ten rengine hangi saç rengi gider sorusunun cevabını bulmak için oldukça geniş olan yelpazeyi inceleyebiliriz.

 • Doğal bir dokunuş için seçilebilecek kumral ten saç renkleri, bal kumral gibi kahverenginin farklı tonları ve bebek kumral gibi sarının koyu tonları olarak düşünülebilir. Ten renginin açıklığına göre tercih edeceğiniz sıcak sarı ve kahverengi tonları, yakın bir uyum sağlayabileceği gibi zıtlıklar ile de hem doğal hem de keskin hatlara sahip olmanızı sağlayabilir.

 • Saç renginin tamamen değişmesi gibi keskin değişikliği tercih etmeyenler içinse aralarda ve saç uçlarında kullanılacak kahverengi & sarı tonlarındaki ışıltılar, doğal ve sıcak bir görünüm sağlar.

 • Kızıl saç rengi denildiğinde turuncudan, alev kırmızısına kadar oldukça geniş bir aralığa sahip bir renkten bahsederiz. Bakır kızıl ve kızıl kahve gibi turuncuya daha yakın olan saç renkleri, sıcak ten rengine sahip olan kumrallarda daha doğal ve samimi bir görüntü oluşturur. Daha belirgin ve iddialı olan koyu kızıl, ateş kızılı ve şarap kızılı gibi tonlar ise yine sıcak kumral ten rengi ile uyum sağlayarak farklı ve dikkat çekici bir hava katar.

 • Kumrallar için saç renkleri arasında mor, gri, pembe, mavi ve yeşil gibi daha soğuk olarak düşünülen seçenekler de değerlendirilebilir. Renklerin kullanım yoğunluğuna ve ten rengine göre sıcak veya keskin bir görünüm elde edilebilir.

   

Açık Kumral Ten Saç Renkleri

Açık kumrallar, beyaz tenlilerden farklı olarak daha sıcak bir ten rengine sahiptir. Açık saç renklerinde doğal ve sakin bir hava yakalanırken, koyu saç renklerinde zıtlıklardan faydalanılarak daha keskin bir ifade elde edilir.

 • Açık kumrallarda sakinliği ve samimiyeti temsil edebilecek renk tonları küllü kumral, açık kumral, bal kumral, dore kumral, bebek kumral, bakır kızıl, gri, pastel pembe ve bakır pembe olarak listelenebilir.

 • Açık tene sahip kumrallarda daha keskin ifadeler elde etmek için soğuk sarı, platin sarısı, kızıl kahve, kestane, çikolata kahve, ateş kızılı, koyu kızıl, koyu mavi, koyu yeşil ve gümüş pembe tonları kullanılabilir.

   

Koyu Kumrallar için Saç Renkleri

Koyu kumrallar, saç renkleri ve tonları konusunda açık kumrallardan biraz daha geniş bir yelpazeden tercih yapabilirler.

 • Saçların tamamını boyamak yerine aralarda kullanılan farklı ışıltılar ile her zaman herhangi bir makyaja ihtiyaç duyulmadan doğal, ferah ve sade bir görünüm yakalanabilir. Burada koyu ve sıcak sarı, turuncuya yakın kızıl ve kahve kızıl gibi tonlar kullanabilir.

 • Daha keskin ve belirgin ifade için koyu kumrallar platin sarısı, açık gri, canlı pembe, gümüş pembe, açık yeşil ve açık mavi renkler kullanabilir.

 • Sıcak tonlarda samimi bir hava için açık kumral, kestane, böğürtlen kızılı, sultan bakırı, küllü gri ve küllü kumral tercih edilebilir.