Skip to content

Küllü Kumral Saç Rengine Nasıl Bakım Yapılır?

Trend saç renkleri listesinden neredeyse hiç düşmeyen küllü kumral saç rengi ile saçlarınızda göz alıcı bir parlaklık yaratabilirsiniz.

Soğuk yansımalara sahip olan küllü kumral saç boyası rengi ile saçlarınızda doğal tonlarda hoş yansımalar elde edebilirsiniz. Sık tercih edilen bir renk olan küllü kumralın cilt renginizle uyumlu olup olmadığı noktasında kararsızsanız, ten renginize en uygun tonu bularak hayallerinizdeki saçlara kavuşabilirsiniz. O hâlde, küllü kumral saç rengiyle saçlarınıza göz alıcı yansımalar katmaya ne dersiniz?

 

Küllü Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Küllü kumral saç boyası, en çok tercih edilen ve beğenilen saç renklerinden olsa da, bu saç rengini kullanmadan önce rengin size yakışıp yakışmayacağından emin olmanız gerekir. Aynı zamanda bir kez denendikten sonra kolay vazgeçilmeyen bir saç rengi olduğundan, ten renginize uygun tonunu bulmanız, uzun süreli kullanmanız konusunda size yardımcı olur. Zira ten rengine uygunluk, özellikle bu saç renginde son derece önemlidir. Hatalı bir renk tonu, yaşınızı büyük göstererek solgun görünmenize neden olabilir.

Tercihinizi hem doğal görünen hem de saçlarınızda ışıltı görünüm sağlayan küllü kumral renginden yana kullanmak istiyorsanız, cilt renginize karar vererek bundan emin olmanız gerekir. Küllü kumral saç rengi hem buğday hem beyaz hem de esmer tene yakışabilir. Açık ve buğday tene sahipseniz, saçlarınızın tümünü bu renge boyayabilirken esmer ten rengine sahipseniz, küllü kumral saç rengini saç uçlarında ışıltı katmak amacıyla kullanmak, sizin için daha doğru bir karar olabilir. Böylece küllü kumral saç renginin neden olabileceği solgun görünümü yok ederek asıl göründüğünüz yaşı koruyabilirsiniz. Ayrıca saç renginiz, ten renginizle uyum yakalayarak size farklı bir canlılık katabilir. Küllü kumral saç boyama ile ilgili endişeniz varsa önce kendinizde bu rengi elde ederek doğru kararı verebilirsiniz.

 

Küllü Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Elde etmesi biraz emek isteyen küllü kumral saç rengi, başlarda sizi korkutabilir. Ama doğru ve dikkatli bir yol izlediğiniz sürece memnun kalacağınız sonucu yakalayabilirsiniz. Etkileyici bir görünüm yaratan bu tonlardaki saç rengi için doğal saç rengi tabanınızın koyu olmaması gerekir. Böyle bir durumda, bu rengin saçlarınızda iyi tutması için saçınızın doğal rengini birkaç ton açmanız gerekir. Saçınızın tabanı zaten kumralsa veya açık kumral tonlarına sahipse, istediğiniz küllülük oranını kolaylıkla saçlarınızda yakalayarak ister tüm saçınızda ister yalnızca saç uçlarınızda ışıltılı küllük kumral saç rengine kavuşabilirsiniz.

Küllü kumral renge kavuşan saçlarınızın bakımıyla ilgili bilgi edinmeniz yararlı olacaktır. Zahmet gerektirmeyen bir bakımla ve düzenli şekilde kullanacağınız doğru ürünlerle saç renginizi koruyabilir, saçınızı besleyebilirsiniz. Haftada iki defa saç tipinize uygun maskeler hazırlayarak saçınızın yumuşaklığını koruyabilirsiniz. Aynı zamanda boyalı saçlarınıza uygun şampuan ve saç kremleri kullanarak bu bakımı her duşta destekleyebilirsiniz. Banyoda saçlarınızı sıcak su yerine ılık ya da soğuk su ile durulamak da saçlarınızdaki küllü ışıltıyı ve parlaklığı uzun süre korumanıza yardım edebilir.