Skip to content

Kırık Saç Uçlarına Ne İyi Gelir?

Doğru yöntem ve bakım ürünlerinden yararlanarak kırık saç uçlarıyla vedalaşabilir, saçlarınızı eski gücüne ve görünümüne kavuşturabilirsiniz.

Kuru, mat ve kırık saç uçları, saçlarınızın tümünün sağlığını ve görünümünü olumsuz anlamda etkiler. Saç uçlarınızda yoğun kırıklar oluştuğunda saçlarınız tüm çabalarınıza rağmen kabarabilir, elektriklenebilir ya da cansız görünebilir. Saçlarınızdaki kırıkları düzenli olarak aldırmak, saçlarınızın daha hacimli ve sağlıklı görünmesini sağlar. Ancak saçlarınız normalden hızlı kırılıyor ve yıpranıyorsa ya da kırıklarınızı aldırmak saçlarınızın uzunluğunu büyük ölçüde değiştirecek noktaya geldiyse, bazı ipuçlarından faydalanarak saçlarınızdaki kırıkları onarabilirsiniz. Siz de saçlarınızla vedalaşmak istemeyenlerdenseniz, birlikte şu soruya etkili yanıtlar bulalım: Kırık saç uçları nasıl düzelir?

 

5 Maddede Kırık Saç Uçlarına Ne İyi Gelir?

Saçlarınızın kırılmasına neden olan birçok faktör vardır. Fakat temel neden, saçlarınızın ihtiyaç duyduğu nem ve besin takviyesini karşılayamaması sonucu kuruması ve daha kırılgan bir yapıya bürünmesidir. Hâlihazırda gücünü kaybeden saçlarınız, yüksek ısıya ya da kimyasal bileşenlere maruz kaldıkça daha çok hasar görür. Kırık saç uçları sorununu çözmek ve saçlarınızı güçlendirmek için aşağıda yer alan 5 ipucunu bakım rutininizin bir parçası haline getirebilirsiniz. 

 

1. Onarıcı Etkili Şampuanları Tercih Edin

Kırık saç uçları için bakım ürünleri, saça yoğun bir nem, besin ve keratin desteği sağlayarak saç tellerini onarmayı ve yeniden yapılandırmayı hedefler. Kırık saç uçları için doğal maske görevi gören argan yağı, babassu yağı, Hindistan cevizi yağı ve benzeri bileşenler bulunur. Saç bakım rutininizi yeniden oluşturmaya, kullandığınız bakım ürünlerini gözden geçirmekle başlayabilirsiniz. Elidor Güçlü Saç Uçları Hindistan Cevizi Yağı Şampuan, Hindistan cevizi yağı içeren güçlü formülü ile saçlarınızın ilk kullanımdan itibaren güçlenmesine ve onarılmasına yardımcı olur. Siz de tercihinizi onarıcı bakım şampuanından yana yaparak her saç yıkama esnasında saçlarınızı güçlendirebilir, kırık saç uçlarıyla mücadele edebilirsiniz. 

 

2. Saç Maskelerinden Yardım Alın

Saç maskeleri, saçlarınıza yoğun bir bakım uygulayan ve düzenli aralıklarla kullanılması tavsiye edilen bakım ürünleridir. Saçlarınız nemsiz kaldığında, daha çabuk kırılır ve yıpranır. Saçlarınıza nem desteği sağlayan saç maskelerini tercih ederek daha güçlü ve yumuşak saçlara kavuşabilirsiniz.

 

3. Saç Bakım Kremi Kullanın

Saç bakım kremleri, saçlarınızı daha kolay taramanızı ve şekillendirmenizi sağlayan, saçlarınızda ipeksi yumuşaklığı yakalamanıza yardımcı olan ürünlerdir. Onarıcı etkili saç bakım kremlerini tercih ederek saç uçlarınızın daha yumuşak ve güçlü olmasını sağlayabilir, kabaran ve elektriklenen saçlarla vedalaşabilirsiniz. Elidor Güçlü Saç Uçları Hindistan Cevizi Bakım Kremi'ni her saç yıkama esnasında şampuandan sonra kullanabilir, Elidor Güçlü Saç Uçları için Hindistan Cevizi Yağı Süper Saç Kremi'ni ise saçlarınızı şekillendirmeden önce saçlarınızın uçlarına ve boylarına uygulayabilirsiniz. 

 

4. Saç Yağları ile Saç Uçlarınızı Besleyin

Güçlü ve yumuşak saç uçlarına kavuşmak için deneyebileceğiniz en etkili yöntemlerden biri, kırık saç uçlarınıza gücünü doğal kaynaklı içeriklerden alan bakım yağları uygulamaktır. Saç deriniz tarafından saçlarınızı kökten uca beslemek için üretilen sebum, saç yapınıza ve sorunlarınıza bağlı olarak saç uçlarına dek ulaşmakta güçlük çekebilir. Saç yağları sayesinde saç uçlarınızı ağırlaştırmadan besleyebilir, daha yumuşak ve güçlü saçlara kavuşabilirsiniz. Elidor Güçlü Saç Uçları için Hindistan Cevizi Saç Yağı'nı gönül rahatlığıyla saç bakım rutininize dahil edebilirsiniz.

 

5. Sık Dişli ve Plastik Taraklardan Uzak Durun

Saçlarınızı tararken sabırsız ve dikkatsiz olmak, saç uçlarınızın daha çok kırılmasına neden olabilir. Bakım kremi ve yağı ile güçlendirdiğiniz saç uçlarınıza son derece nazik davranmalı, doğru tarak ve fırçaları kullanmalısınız. Plastik ve sık dişli taraklar, saçlarınızın hasar görmesine yol açabilir. Saçlarınızı tararken yumuşak dişli ve sentetik olmayan saç fırçalarını tercih etmelisiniz.