Skip to content

Kahkül Nasıl Hızlı Uzatılır?

Kahküllü saçlarınızdan sıkıldınız mı? Eğer siz de kahkül uzatmanın yolları hakkında araştırma yapanlardan biriyseniz, doğru adrestesiniz!

Hatalı kahkül kesimi, kadınlar için bir facia ile karşılaşmakla eş değer bir his yaratır. Siz de kahküllerinizden yana dertliyseniz, endişelerinizi bir kenara bırakarak, onları nasıl sağlıklı şekilde uzatarak eski saç modeline tekrar kavuşabileceğiniz hakkında ipuçlarını almaya derhal başlayabilirsiniz. 

 

Kahkül Nasıl Uzar?

Saçların uzama hızı, saç derisi ve saç köklerinden oluşan metabolizmanın sağlıklı bir şekilde çalışması ile doğrudan alakalıdır. Saç metabolizmanızın sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi ise tamamen sizin beslenme şekliniz, vücudunuza aldığınız vitamin ve besin değerleriyle  alakalıdır. Eğer kahküllü bir saç modeli kullanıyor veya yanlış kesimli bir kahkül deneyimi yaşıyorsanız, kahküllerinizin uzama süresinin de, diğer saç tellerinizle eşit hızda olacağını aklınızdan çıkarmamalısınız. Eğer saçlarınızın geç uzuyor olmasından şikayetçiyseniz, saç sağlığını olumsuz etkileyen herhangi bir vitamin eksikliği, beslenme bozukluğu veya sağlık problemi yaşıyor olabilirsiniz. Kahküllerinizi bir an önce uzatmaya karar verdiğinizde, öncelikle kan değerlerinizi ölçtürüp gerekli tahlilleri yaptırarak, herhangi bir sağlık problemi yaşayıp yaşamadığınızı kontrol ettirebilirsiniz. 

 

Kahkül Ne Kadar Sürede Uzar?

Hatalı kahkül kesimi veya artık sizi mutlu etmeyen kahküllü bir saç modelinden kurtulmak istediğinizde aklınızda "kahkül ne kadar sürede uzar" sorusu beliriyor değil mi? Artık hoşlanmadığınız veya sizi mutsuz eden kahküllü saçlarınızın bir an önce uzamasını istiyor ve "kahkül nasıl hızlı uzatılır" sorusuna yanıt arıyor olmalısınız. Bir saç telinin genel geçer bir oranla ayda ortalama olarak 1,25 cm kadar uzuyor olduğu bilinir. Bu noktada bilmeniz gereken başka bir önemli detay, saç uzamasının doğasında aşamalı bir sürecin gerçekleştiğidir. Saçlarınızın uzamasında gerçekleşen aşamaların; yaşınız, beslenme alışkanlıklarınız, ilaç kullanımlarınız, saç bakım rutininiz, kişisel sağlık durumunuz ve pek çok çevresel faktörden etkilendiğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Kahküllü saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatmak için sabırlı olup, saçlarınıza gereken özeni göstermelisiniz.

 

Kahkül Uzatmanın Yolları

Kahküllerinizi sağlıklı yöntemlerle uzatıp saçlarınıza gereken bakımı sağlayabilmek için evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz yöntemler olduğunu tahmin ediyorsunuzdur. O halde sağlıkla uzayan kahküller için kolları sıvayıp işe koyulma vaktiniz geldi! 

 

Doğanın Gücünden Faydalanın

Kahküllerinizin sağlıklı bir şekilde ve yıpranmadan bir an önce uzamasını istiyorsanız, doğanın şifalı ellerinden yardım alabilirsiniz. Kolaylıkla uygulayabileceğiniz çeşitli yağ terapileri ve doğal maske karışımlarıyla saçlarınızı şımartabilirsiniz. Kahküllerini uzatma yolunda saçlarınızın en iyi dostlarından biri olan hint yağı ile yapacağınız doğal maske karışımı ile işe başlayabilirsiniz. İhtiyacın olacak malzemeler: 2 çorba kaşığı hint yağı, bir yumurtanın sarısı ve 1 çorba kaşığı kadar organik bal. Bu doğal malzemelerle hazırlayacağınız karışımı tüm saç derinize maske olarak uygulayabilirsiniz. Karışımı saç derinize masaj yaparak yedirdikten sonra eğer vaktiniz varsa 3 saat bekletip yıkayabilirsiniz.  Doğal maske karışımlarının yanında kahkül uzatma serüveninde size yardımcı olacak olan B7 vitamini içeren Elidor Sağlıklı Uzayan Saçlar İçin Şampuan ürününü tercih edebilirsiniz. 

Şampuan Ve Saç Bakım Ürünlerini Doğru Uygulayın

Saçlarınızı şampuanlarken, maske ve bakım yağı uygularken parmak uçlarınızla saç derinize masaj yapmalısınız. Saç derisine yapacağınız masaj, kan dolaşımını uyararak kahkülleriniz için saç uzamasını hızlandırma konusunda yardımcı bir etkendir. Şampuan ve saç bakım ürünlerini saçlarınıza uygularken, köpürtme işleminde parmak uçlarınızı nazikçe kullanmalı ve tırnaklarınızın saç derini aşındırmamasına dikkat etmelisiniz. Kahküllerinizin güçlü uzamasına katkıda bulunmak için Elidor Sağlıklı Uzayan Saçlar Serum Bakım Kremi ile saç yıkama rutinini zenginleştirebilirsiniz.