Skip to content

İnce Telli Saçlar için Bakım Tüyoları 

İnce telli saç bakımı konusunda ipuçlarına ihtiyacınız varsa sizin için hazırlanan bakım rehberine göz atabilirsiniz. 

İnce telli saçlar, en hassas saç tiplerindendir. Güneş ışığı, ısıl işlemler, sıcak su, yanlış tarak kullanımı gibi olumsuz etkenler, ince telli saçların kırılmasına yol açabilir. İnce telli yağlı saçlar için en iyi şampuan önerilerini ve diğer bakım kürlerini görebileceğiniz bakım rehberiyle saçlarınızı güçlendirebilirsiniz. ''İnce telli saç nasıl kalınlaştırılır?'' gibi sorularınıza da cevap bulabileceğiniz rehberde bulunan önerileri inceleyebilir, etkileyici saçlara sahip olabilirsiniz. İnce telli saçları olan kullanıcıların en çok yakındıkları konulardan biri olan sönük görünüm için de ipuçları bulabileceksiniz. 

 

İnce Telli Saçlar İçin Tarak Seçimi

 • İnce telli saçlar, çok hassas bir yapıya sahip olduklarından tarama işleminde bile kırılabilir ve koparak dökülebilir. Bu nedenle saç tarama işlemi sırasında oldukça nazik olmalı, genellikle yumuşak saç açma ve tarama fırçalarını tercih etmelisiniz.

 • Teezer tipi fırçalar da ince telli saçlar için en uygun taraklardandır. Özellikle plastik olan teezer taraklar, saçlarınızın daha dolgun görünmesine de yardımcı olabilir. Tarama işlemi sırasında saçlarınıza hareket kazandırabilirsiniz.

 • Saçlarınızın çok sönük olmasından da şikayetçiyseniz, saçlarınızı taradıktan sonra kurutma işlemini başınızı aşağı ve öne doğru eğerek yapabilirsiniz. Bu sayede saçlarınız daha gür görünebilir. 

   

İnce Telli Saça Sahip Olanlar İçin Bakım Önerileri

 1. Saçlarınızı ince telli saçlar için üretilen şampuan ve saç kremleriyle yıkamalısınız. Aynı şekilde saç maskesi uygulamaları yapıyorsanız, ince telli saçlara özel olarak hazırlandıklarından emin olmalısınız. 

 2. Saçlarınızı maşa, düzleştirici, fön gibi işlemlerden uzak tutmalısınız. İnce telli saçlar özellikle yüksek ısıya maruz kaldıklarında yanarak kopabilir ve ciddi derecede yıpranabilir. Bu tür işlemleri yapmak zorundaysanız, en düşük ısıları seçerek işlem yapmalı, işlem sayısını azaltmalısınız. 

 3. İnce telli saç bakımı için tercih edebileceğiniz Elidor Detox Ferahlığı serisiyle saçlarınıza hacim verebilir, özellikle kuru şampuan ürünleriyle saçlarınızı 1 dakika içerisinde canlandırabilirsiniz. Üstelik kuru şampuanla saçlarınıza hacim kazandırabilirsiniz. 

 4. İnce telli saçlarınıza saç kremi uygularken az miktarda olmasına özen gösterebilir, saçlarınızın köklerine krem temas etmesini engelleyebilirsiniz. 

 5. Saçların çok sıkı bir şekilde toplanması da hem kökten hem de koparak dökülme seviyesini artırabilir. Saçlarınızı toplarken hafif gevşek olacak şekilde toplayabilirsiniz. 

 6. İnce telli saçlar için maske çeşitleri arasında; zeytinyağı- ezilmiş fındık, sarımsak ezme-bal gibi seçenekler görebilirsiniz. Bunlar dışında badem yağı, avokado yağı, shea yağı, aloe vera gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.