Skip to content

3 Adımda Düz Saçı Dalgalı Yapın 

Düz saçlarınızı dalgalı bir görünümle buluşturmak için yalnızca üç adımda pratik bir uygulama gerçekleştirebilir, saçlarınızı yüksek ısıya maruz bırakmadan şekillendirebilirsiniz. 

"Düz saç nasıl kıvırcık olur?" ya da "Düz saçlarımı nasıl dalgalı hale getirebilirim?" diye düşünüyorsanız, uygulayabileceğiniz birçok pratik yöntem var. Düz saç dalgalı yapmak, başka bir deyişle dalgalı bir forma dönüştürmek için son derece uygun bir saç şeklidir. Ancak saçlarınızın sağlığını korumak ve doğal görünen buklelere kavuşmak için, bazı ipuçlarını göz önünde bulundurmalısınız. Bu ipuçları ışığında, 3 adımda düz saçlarınızı kusursuz dalgalarla buluşturmaya ne dersiniz?

 

1. Temiz, Ferah ve Hacimli Görünen Saçlara Kavuşun

Dalgalı saçlarınızı dolgun ve göz alıcı bir görünüme kavuşturmak için saçlarınızın temiz ve yumuşak olması büyük önem taşır. Bu nedenle dilerseniz saçlarınızı saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayabilirsiniz. Temizlenen saçlarınızın uçlarına ve boylarına saç bakım kremi uygulamak, duş sonrasında çok daha yumuşak ve kolay taranan saç tellerine kavuşmanızı sağlar. Böylelikle saçlarınızı çok daha kolay bir şekilde dalgalı modellerle buluşturabilirsiniz. Saçlarınız yağlı göründüğü halde saç yıkamak için vaktiniz yoksa, kuru şampuan kullanarak temiz ve hacimli görünen saçlara kavuşabilirsiniz. 

2. Şekillendirici Bakım Kreminden Yardım Alın

Saçlarınızı doğal görünümlü dalgalarla buluşturmak ve bu esnada saçlarınızı yüksek ısıya maruz bırakan şekillendiricileri kullanmaktan kaçınmak için, şekillendirici bakım kremi kullanmak son derece pratik bir çözümdür. Saç maşası yerine düz saçları dalgalı yapmak için ürünler kullanarak saç tellerinizi yıpranma tehlikesine karşı koruma altına alabilirsiniz. 

Duştan çıktığınızda saçlarınızın diplerini kurutun ve geri kalan kısmın nemli kalmasını sağlayın. Eğer kuru saçlarınızı şekillendirmek istiyorsanız, saç uçlarını ve boylarınızı hafifçe ıslatarak nemlendirebillirsiniz. Elidor Belirgin Bukleler 7/24 Şekillendirici Bakım Kremi'ni saçlarınızın nemli kısmına uygulayın. Daha sonra saçlarınızı tarayarak bakım kreminin saç tellerinize eşit şekilde dağılmasını sağlayın.

3. Örgü, Topuz, Difüzör: Sizin Seçiminiz Hangisi?

Üçüncü adımda saçlarınızı dalgalandırmak için kullanabileceğiniz farklı yöntemler var. Bakım kremi uyguladığınız saçlarınızı tekli ya da ikili örgüler haline getirerek örgülerinizin kuruması için bir süre bekleyebilirsiniz. Kuruyan saçlarınızı açtığınızda, ortaya son derece yumuşak ve doğal görünümlü bukleler çıkacaktır. Bir diğer yöntem ise, saçlarınızı birkaç tutama ayırarak her bir tutamı burmak ve küçük topuzlar oluşturmaktır. Bu sayede elde edeceğiniz bukleler, ilk yönteme kıyasla daha dağınık ve salaş bir görünüm oluşturur.

Saçlarınızı örgü ya da topuz yaptıktan sonra beklemek için vaktiniz yoksa, difüzör yardımıyla saçlarınızı kurutabilirsiniz. Bakım kremiyle güçlenen saçlarınızı tutamlar halinde difüzörün dişleri arasına yerleştirebilir ve fön makinenizin orta düzeydeki sıcaklık ayarında saçlarınızı kurutabilirsiniz. Her halûkarda saçlarınızda son derece doğal ve güzel görünen dalgalar yaratacağınızdan emin olabilirsiniz.