Skip to content
Yıpranmış Saçları Onarmak için Saç Bakım Teknikleri

Yıpranmış Saçları Onarmak için Saç Bakım Teknikleri

Saçlarınızı onarmanın yolları

 Saçlarınız, eskisi kadar yumuşak değil mi?

Cansız ve hareketsiz mi duruyor? Dikkatli olun! Saçlarınız yıpranmış olabilir. Emin olmanın kolay bir yolu, ince bir tutam saç üzerinde düğüm testi yapmaktır. Tutamı ayırın, parmaklarınızı destek olarak kullanarak saçınıza bir düğüm atın ve hemen bırakın. Düğüm aynı mı kaldı yoksa birden açıldı mı? Düğüm aynı kaldıysa dikkatli olun: Saçlarınız düğümü kendisi çözecek kadar güçlü olmayabilir. Peki ama saçlarınızı tekrar eski sağlığına kavuşturmak için gereken gücü ve nemlendirmeyi sağlamanın yolu yok mu? Bu sorunun ve diğer soruların cevabını burada bulabilirsiniz.

 

 • 1

  Saçlarınızı sık sık kestirin

  İlk adım, iyi bir saç stilistine gidip ondan saçlarınızı kontrol etmesini ve ne kadar kesilebileceğini belirlemesini istemektir.

 • 2

  Daima saçınıza özel ürünleri kullanın

  Gerçekle yüzleşin: Saçlarınız yıpranmış. Formülünde keratin ve ginseng kökü gibi canlandırıcı içerikler bulunan ürünleri tercih edin.

 • 3

  İşlenmiş yağları tercih edin

  Argan yağı, macadamia, badem… Hafif oldukları için, yıpranmış saçları ağırlaştırmadan veya yağlandırmadan nemlendirirler.

 • 4

  Bakim kremleri̇ne yatirim yapin

  Zamanınızın olmadığını bahane etmeyin. Bazı kremler o kadar hızlı etki ederler ki, saçlarınızda 3  dakika kalmaları yeter!

 • 5

  Termal koruma çok önemlidir

  Yıpranmanın başlıca nedeni düzleştiriciler ve saç kurutma makineleri  olabilir. Saç kurutma makinesiyle saçlarınızı kurutmadan ve stil vermeden önce termal koruma kullanmanız şarttır, anlaştık mı?

İlginizi Çekebilecek Diğer İpuçları