Skip to content
Saç uzatmayla alakalı bir yazıyı resmeden; uzun, sarı ve kıvırcık saçlara sahip bir kadın.

Saçlarınızı nasıl uzatırsınız?

İpuçları ve saç bakım teknikleri

 


İnce ve kırılgan saçlara sahip kişiler için saç tellerinizin uzamasını beklemek bir ömür sürebilir!

Ama bu durumu değiştirebilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olacak ilk adım, saç uzamasının saç sağlığıyla ve bir bütün olarak vücut sağlığıyla yakından ilişkili olduğunu anlamaktır. Bir dakikalığına durun ve düşünün: Nasıl bir diyet uyguluyorsunuz? Saç derinize özen gösteriyor musunuz? Saçlarınızı her zaman ısıdan koruyor musunuz? Saçlarınızı ne sıklıkla nemlendiriyorsunuz? Bunlar ve diğer faktörler saçlarınızın yalnızca daha hızlı değil, daha güçlü ve daha sağlıklı uzamasına yardımcı olabilir. Saç uzatmayla ilgili tüm faktörleri öğrenin ve gerçek bir uzmana dönüşün.

 • 1

  Saçlarınızın hacmine dikkat edin

  Tek seferde 15’ten fazla saç telinin dökülmesi, saç dökülmesiyle ilgili sorunlarınız olduğunu gösterebilir. Derhal bir dermatologa danışın, söz mü?

 • 2

  Saç derinize özen gösterin

  Saç deriniz, saçlarınızın uzama hızını belirler. Haftada bir kez, canlandırıcı ve yenileyici şampuanlarla saç detoksu yapın!

 • 3

  Kuvvetlendirici ürünler kullanın

  Keratin ve ginseng kökü gibi kuvvetlendirici içeriklere sahip ürünler, saçlarınız için gereken proteini geri kazandırarak saçlarınızın daha az gözenekli ve kökten uca daha sağlam olmasını sağlayabilir.

 • 4

  Dengeli bir diyet uygulayın

  Protein ve vitaminler saçlarınızı oluşturan bileşenlerdir, bu yüzden  diyetinizde de mutlaka bulunmalıdırlar...

 • 5

  Saçlarınızı ısıdan koruyun

  Köklere çok yakın tutulan saç kurutma makinesi veya banyoda kullanılan sıcak su, saç foliküllerinin tıkanmasına neden olarak saç tellerinin uzamasını engelleyebilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer İpuçları