Skip to content
Dalgalı Saçlara Nasıl Kavuşabileceğinizi Öğrenin

Dalgalı Saçlara Nasıl Kavuşabileceğinizi Öğrenin

Ürünler ve basit ipuçları

 

Dalgalı saçlar günümüzün en çok istenen saç tiplerinden biridir, çünkü dalgalar belirgin olduklarında ve kabarmadıklarında olağanüstü bir aura taşırlar. Bigudi yardımıyla bu doku, düz ve kıvırcık saçlara kolayca uyarlanabilir. Peki ama şampuan reklamlarında gördüğünüz o hayallerinizdeki dalgalara nasıl kavuşacaksınız? İnanın bana, ipuçlarını ve her gün kullanabileceğiniz ürünleri bilirseniz hayallerinizdeki gibi dalgalı bir saça sahip olmak hiç de imkansız değil. Bu saç tipi düz ve kıvırcık saç arasında kaldığından, özellikle bakımla ilgili sorularınız olması çok normal. Endişelenmeyin: Hiçbir şey düşündüğünüz kadar karmaşık değil. Sadece harekete geçin yeter!

 • 1

  Yağların gücüne inanın

  Dalgalı saçlarda saç uçları genellikle kuru olur. Ama bu sorunu yağlarla çözebilirsiniz. Yağlar saç tellerini ağırlaştırmadan nemlendirirler.

 • 2

  Yatmadan önce saçlarınızı hazırlayın

  Bağlanmış saçlarla yatarsanız, dalgalı doku saç tellerinin kırılmasını önlersiniz. Yatmadan önce saçlarınızı örün veya topuz yapın.

 • 3

  Bigudiyle dalgalanın

  Buklelerinizin istediğiniz gibi olması için bigudi kullanın. Derin bakım maskesi, saçlarınızın her gün maruz kaldığı yıpranmayı onarmanıza yardımcı olarak saçlarınızın güçlü ve sağlıklı olmasını sağlar.

 • 4

  Tamamlayıcı ürünler kullanın

  Saçlarınızın doğal dalgalarını keskinleştiren doku verici spreyler ve hacim spreyleri gibi ürünlere yatırım yapmaktan çekinmeyin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İPUÇLARI