Kıvırcık saç uzmanı Ouidad’ın fotoğrafı. Gülümsüyor ve yana bakıyor.

Uzmanlarımız

BUKLELERİN KRALİÇEŞİ OUIDAD

Kıvırcık saçlıların daha fazla dikkat çektiğini söyleyen Ouidad, kıvırcık saçlar ve bukleler üzerine uzman. Aslen Lübnanlı olan Ouidad, buklelerinin gücünü keşfetmeden önce kıvırcık saçlarını hep saklamış. Buklelerini kabul ettiğinde, kendine güveni gelmiş ve New York’ta yalnızca kıvırcık saçlılara hizmet veren bir kuaför salonu açmış. Çok yakında 3. salonunu açacak olan uzmanımız buklelerinizle barışmanız ve kıvırcık saçlarınızı kontrol altında tutabilmeniz için pek çok teknik geliştirdi. Dünyaca tanınan moda dergilerine de danışmanlık yapan Ouidad, kıvırcık saçlar hakkındaki bilgilerini sizlerle paylaşıyor.

Dileğim, kızların bukleleriyle barışık ve kendilerine güvenerek yaşamaları.”

Ouidad

Ouidad’ın ipuçları

 • 1

  Saçlarınızı nemlendirin

  Bol bol su tüketin ve nemlendirici krem kullanın.

 • 2

  Saçlarınıza söz geçirin.

  Saçlarınızı çözmek ve buklelerinizi şekillendirmek için parmaklarınızı kullanın.

 • 3

  Isıdan uzak durun


  Yıpranma riskini ve kabarıklığı minimuma indirmek için saçlarınızı havluyla kurutun.

 

Kızlar, kıvırcık saçlarından çekiniyor ve saçlarını saklamaya çalışıyor. Ouidad; kıvırcık saçlara sahip olmanın özel olduğunu ve kıvırcık saçlarla gurur duyulması gerektiğini söylüyor. Ouidad kıvırcık saçı anlayarak, istenilen şeklin saçlara kolayca verilebileceğini savunuyor. Söz dinleyen kıvırcık saçlar için Ouidad'ın sırrı: "nemlendirme". Buklelerin nemlendirilmesiyle saçlar sağlıklı bir parlaklık kazanır, kabarıklık minimuma iner ve saçlar belirginleşir.

Bukleler can sıksa da, Ouidad’a göre kıvırcık saç çalışılması en kolay saç. Birkaç tokayla saçları toplamak mümkün. Ouidad ayrıca Elidor ile ortak geliştirdiği Belirgin Bukleler Serisiyle sizi buklelerinizle barıştırıyor. Belirgin Bukleler Serisi kıvırcık saçlarınızı kontrol altında tutmanızı sağlıyor, böylece saçlarınız istediğiniz şekli alıyor, göz kamaştırıyor.

Yüzünde mavi renkte eğlenceli bir çerçeve tutan, dalgalı kahverengi saçlarıyla gülümseyen bir kadın.

This Experts: OUIDAD


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İPUÇLARI

Sohbete katılın