Skip to content

Brushlight Nedir, Nasıl Yapılır?

Saçlara doğal görünümlü ışıltılar kazandırmayı sağlayan brushlight tekniği ile solgun ve cansız görünen saçlarınıza eşsiz bir dokunuş katabilirsiniz!

Hem hacimli hem de ışıltılı görünen saçlara kavuşmayı kim istemez ki? Hele bir de bu ışıltılar son derece doğal ve çarpıcı görünüyorsa! Özellikle son yıllarda adını gitgide daha sık duymaya başladığımız bir saç boyama tekniği, saçlarının renginde radikal bir değişiklik yapmadan doğal ışıltısını ortaya çıkarmak isteyenler için ideal bir seçenek. Brushlight boya tekniği olarak da anılan bu yöntemi tercih ederek siz de daha aydınlık ve kusursuz görünen saçlara kavuşabilirsiniz. Brushlight hakkında merak ettiğiniz tüm detayları öğrenmek için, okumaya devam etmeniz yeterli!

 

Brushlight Nedir?

Brushlight saç tellerine doğal ve belirgin görünümlü ışıltılar kazandırmak için kullanılan bir renklendirme tekniğidir. Kuaförlerde uygulanan bu teknikte, saçların rengi tamamen değiştirilmez. Tıpkı balyaj, röfle ve ombre teknikleri gibi, saç tutamlarının arasına yumuşak tonda ışıltılar eklenir. Brushlight, özellikle saçlarının mat ve solgun görünümünden şikayetçi olanlar için ideal bir yöntemdir. Çünkü bu teknik yardımıyla saçlara daha parlak ve dolgun bir görünüm kazandırılabilir.

 

Brushlight Nasıl Yapılır?

Klasik saç renklendirme tekniklerinin büyük çoğunluğunda, saç tutamları tarak yardımıyla ayrılarak üzerlerine boya uygulandıktan sonra folyolara sarılarak bekletilir. Brushlight tarak yerine özel bir fırça kullanılan bir tekniktir. Bu nedenle saçların folyoya sarılması gerekmez. Brushlight tekniğinde saça sürülen özel renk açıcı karışım, brushlight fırçası yardımıyla saç tutamlarına homojen şekilde dağıtılır. Geniş bir saç fırçası şeklindeki bu özel fırça yardımıyla saç tutamları dikkatle taranır. Bu sayede saçtaki ışıltılar çok daha doğal ve uyumlu bir görünüm kazanır. 

 

Brushlight ve Ombre Arasındaki Fark Nedir?

Brushlight tekniği, saça kazandırdığı ışıltılar nedeniyle ombre ile sıklıkla karıştırılır. Brushlight'ı ombre'den ayıran temel fark, barındırdığı ışıltıların degrade bir geçişe sahip olmamasıdır. Ombre tekniği uygulanan saçlar, saç köklerinden uçlarına doğru kademeli tonlarda açılır. Brushlight'ta ise saçların boylarına ve uçlarına doğrudan açıcı uygulandığı için gitgide açılan bir ton geçişi sağlanmaz. Aksine, brushlight'ta yaratılan ışıltılar açıklı koyulu doğal bir görünüm oluşturur. 

 

Brushlight Saç Renklendirme Tekniği Kimler İçin Uygundur?

Brushlight renklendirme tekniği, özellikle saçlarını tamamen boyamaktan çekinen ya da radikal bir değişiklik yapmayı istemeyenler için uygun bir seçimdir. Bu teknikte renk açıcı saç diplerine uygulanmadığı için, belirli aralıklarla dip boya işlemini tekrarlamayı gerektirmez. Kısacası saçlarınızın solgun görünümünü değiştirmek ve saç tellerinizde doğal ışıltılar yaratmak istiyorsanız, brushlight tekniği oldukça pratik ve risksiz bir çözümdür. Siz de yalnızca bir seansta tamamlanabilen bu tekniği saçlarınıza taşıyarak dolgun ve parlak görünen saçlarınızın keyfini dilediğinizce çıkarabilirsiniz.